V turistickém ráji Čechů zemřelo už 225 lidí. Srí Lanka čelí horečce dengue

Autor: ČTK, bk - 
4. července 2017
18:55

Srí Lanka se potýká s dosud nejhorší epidemií horečky dengue přenášené komáry, napsal zpravodajský server ABC News. Letos se touto nemocí, která se šíří převážně ve městech, nakazilo 76 tisíc osob a 225 infikovaných onemocnění podlehlo.

Vláda v úterý v hlavním městě nasadila 400 policistů a vojáků na odklízení hnijícího odpadu, kaluží stojaté vody a dalších míst, kde se komáři množí.

K symptomům nemoci patří horečka, bolesti hlavy, kožní vyrážka podobná spalničkám a bolesti svalů a kloubů. V současné době není známa žádná účinná vakcína, lze doporučit jen preventivní ochranu (používání chemických prostředků chránících proti komářímu bodnutí).

Riziko smrti hrozí nejvíce seniorům, dětem a lidem s jinými zdravotními komplikacemi. Před horečkou dengue, která se šíří zejména v západní části země, v úterý varovalo i ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Češi v létě na Srí Lanku až na výjimky nejezdí, hlavní sezona je od zimy do jara. Doporučená doba, kdy do země jet, je prosinec, leden, únor a březen. V těchto měsících totiž na Srí Lance prakticky neprší a i komárů je tak méně. 

V dubnu se na Srí Lance zřítila skládka. I tady umírali lidé:

Video Při kolapsu skládky na Srí Lance zemřelo nejméně 16 lidí - YouTube

Anifa ( 4. července 2017 19:23 )

Srí Lanka je turistický ráj Čechů? Co je to za blábol, kolik jich tam asi jezdí? Horečku má nejspíše autor příspěvku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud