Ibiza je turistická destinace proslavená zejména svými pohádkovými plážemi a nekončícími večírky. Je také místem, kam na dovolenou s oblibou vyrážejí Češi. Přítomnost žraloka modrého místní i návštěvníky překvapila.

Kontakt se žralokem zažil i potápěč, který si celou potyčku natočil

Video
délka: 01:20
720p 360p

Souboj na život a na smrt potápěče a žraloka. Facebook.com/Parker Simpson

Žralok na penzistu zaútočil v sobotu odpoledne. Přihlížející plavci po incidentu okamžitě opustili vodu, pláž ale uzavřena nebyla. Ošetřovatelé se jen snažili útočné zvíře najít, což po hodině pátrání vzdali, jelikož nenašli žádné důkazy o jeho přítomnosti. Shodli se ale, že takto velkou ránu musel způsobit jedině žralok.

Nejslavnější evropská paryba

Žralok modrý je nejrozšířenější druh žraloka ve Středozemním moři. V minulosti byly kvůli jeho výskytu zavírány pláže i v zemích, jako je Francie. Loni v červenci stejný žralok zaútočil na 40letého muže ve městě Elche ve Španělsku a podobně jako v případě seniora na Ibize mu pokousal ruku.

Kvůli žraloku modrému byla loni v srpnu uzavřena také pláž ve španělské Fuengirole. Turisté tehdy parybu zpozorovali u vodního parku. Díky rychlému jednání záchranářů, kteří okamžitě začali svážet plavce na vodních skútrech do bezpečí, se ale nikomu nic nestalo.

Záplavy mohou v exotických zemích vynést na souš i vodní predátory

Video
délka: 01:20

Žraloci a hadi ohrožují lidi při záplavách: Podívejte se, co vydala kalná voda. YouTube, Marcus Middletton, Blesk TV