Na Trumpa šli Rusové přes poradce. Jako páku mohli použít Janukovyče, tvrdí tisk

Autor: ČTK, vei - 
25. 5. 2017
08:08

Americké výzvědné agentury loni v létě získaly informace o tom, že ruští političtí představitelé a činitelé tajných služeb diskutují o možnostech, jak prostřednictvím poradců ovlivnit tehdejšího kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Informoval o tom list The New York Times (NYT). Podle zdrojů deníku se Rusové zajímali o Trumpova šéfa volební kampaně Paula Manaforta a o bývalého šéfa vojenské rozvědky Michaela Flynna, který působil jako Trumpův bezpečnostní poradce.

Rusové podle NYT, který se odvolává na tři současné a bývalé americké činitele s vazbami na tajné služby, věřili, že mohou Manaforta i Flynna využít k tomu, aby utvářeli Trumpův názor na Rusko. Někteří činitelé se podle získaných diskuzí vychloubali, jak moc dobře Flynna znají, jiní pak hovořili o tom, že by jako páku bylo možné použít někdejšího ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, se kterým kdysi Manafort úzce spolupracoval.

Manafortovy i Flynnovy vazby na Rusko v rámci objasňování možných ruských snah ovlivnit americké prezidentské volby prošetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a také několik výborů Kongresu USA.

U Trumpů není asi vše v pořádku. Melania nechtěla dát Donaldovi ruku při výstupu z letadla v Izraeli:

Video Melania Trump se s manželem vést za ruku nechtěla - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

fotrpjotr ( 25. května 2017 10:02 )

Jeden lepší hoax než druhý.

Zobrazit celou diskusi
Další videa