Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 12°C

Šéf Facebooku ukázal letité video. Táta Zuckerberga natočil ve chvíli radosti

Autor: nka - 
19. května 2017
15:20

Video zachycující moment, kdy se dozvěděl o svém přijetí na prestižní Harvardskou univerzitu, zveřejnil zakladatel Facebooku a miliardář Mark Zuckerberg. Školu kvůli svým podnikatelským aktivitám nedokončil, titulu se ale přece jen dočká. Harvard mu příští týden předá čestný diplom.

„Táta natočil tohle video, když mě přijali na Harvard. Příští týden si jdu na promoci pro diplom,“ pochlubil se Zuckerberg na sociální síti.

Video: Mark Zuckerberg se dozvídá o přijetí na Harvardskou univerzitu

Video se odehrává před 15 lety v Zuckerbergově pokoji doma u rodičů v New Yorku. Budoucí šéf Facebooku na záznamu sedí v teplákách na posteli u počítače a v pozadí je slyšet hlas jeho otce Edwarda. „Dostal jsi e-mail z Harvardu. Je to tak?“ ptá se tatínek. „Jo,“ odpovídá bez zájmu syn.

„Takže ty chceš, abych to otevřel?“ ptá se otce. „Co tam píšou?“ naléhá nedočkavě Edward. Mark si v dopise chvíli čte, načež tiše bezvýrazným hlasem vydechne: „Jé.“ „Co?“ opáčí opatrně otec. „Přijali mě,“ odpoví věcným tónem Mark. „To myslíš vážně?“ zeptá se nevěřícně Edward. Pak si sám e-mail čte a za chvíli nadšeně zakřičí: „Výborně!“

Zuckerberg začal v roce 2002 na Harvardu studovat psychologii. O dva roky později ale studium ukončil, protože se věnoval rozrůstajícímu se Facebooku. Z něj časem vybudoval impérium v hodnotě 500 miliard dolarů (15,5 bilionu Kč), které aktivně používá 1,5 miliardy lidí po celém světě. Harvardská univerzita se proto rozhodla udělit mu čestný diplom, který mu předá příští týden.

Časopis Forbes Zuckerberga letos označil za šestého nejbohatšího člověka planety, který vlastní majetek v hodnotě téměř 57 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč).

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi