Kroupy jako golfové míčky: Bouře způsobila v Denveru škody za miliony

Autor: bk - 
11. května 2017
13:56

Denver v americkém Coloradu zasáhla v pondělí mohutná bouře. Prudký déšť zaplavil ulice a kroupy o velikosti golfového míčku prorážely přední skla aut. Městu vznikly milionové škody.

Takové krupobytí Denver nepamatuje. Pondělní bouře se dokonce dostala na vrchol seznamu nejškodlivějších bouří, které kdy stát Colorado zasáhly. Na Twitteru se postupně objevují fotografie škod, které podle tamních úřadů dosáhly výše 1 milionu dolarů (24 milionů korun). Konečná částka však může být vyšší.

Počasí si opravdu nebralo servítky. Městské ulice jsou zaplavené, voda se dostala dokonce i do části denverské nemocnice. Autoservisy mají plno. Nespočet aut zasáhly obrovské kroupy, kterým se podařilo i rozbít přední skla. Zmrzlé koule ledu zaplnily ulice, až to skoro vypadalo, jako kdyby v květnu napadl sníh. Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn.

Podívejte se, jak bouře vypadala:

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

1912 ( 12. května 2017 07:05 )

příroda se mstí za ty jejich války po světě

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud