Soud určil exmanželce odškodné 600 tisíc za vaření a uklízení v domácnosti

Soud určil exmanželce výplatu za domácí práce! Žena dostala 600 tisíc.  (Autor: PROFIMEDIA.CZ)
Autor: ČTK - 
16. dubna 2017
08:47

Kolik stojí domácí práce? Podle rozhodnutí španělského soudu v přepočtu 630.000 korun za šest let. Tuto částku má vyplatit muž své bývalé manželce za vaření a uklízení, o které se starala během jejich šestiletého manželství, napsal zpravodajský server The Times.

Poté, co se dvojice v roce 2013 rozvedla, tvrdila žena, že má nárok na plat za všechny domácí práce, které v domě vykonávala, když spolu začali žít. Argumentovala tím, že se vzdala svého zaměstnání, aby se mohla starat o manžela a o dům, a navíc její choť před svatbou zaměstnával služku, jejíž úkoly převzala.

 

Tříčlenný soud na severu Španělska dal manželce za pravdu a rozhodl, že manželčiny domácí práce byly jejím zaměstnáním, za něž si zaslouží kompenzaci.

Výše finančního vyrovnání byla stanovena na základě minimální roční mzdy vynásobené počtem let manželství a vydělené dvěma, protože domácí práce byly přínosné pro manžela i manželku.

Muž se proti rozsudku odvolal k vyšší soudní instanci. Pokud ale s odvoláním neuspěje, stane se toto soudní rozhodnutí precedentem, kterým se budou muset další soudy ve Španělsku řídit v obdobných případech.

VIDEO: Podobný soud zřejmě čeká i manžele Bártovi. Gábina již podala žádost o rozvod. 

Video Noidova Gábinka oznámila rozvod: Manželovi poslala vzkaz po Facebooku! - Markéta Reinischová

bre-burda ( 16. dubna 2017 10:45 )

A on nevykonával žádné práce, ze kterých ona měla v manželství prospěch? Nejsou přece jenom domácí práce. On ji zřejmě živil, to stojí peníze a peníze se vydělávají obvykle zase prací nebo uplatněním nějakých schopností. Divné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud