Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Cestovka nabízí výpravu k potopenému Titaniku. Zájezd vyjde na 2,6 milionu

Autor: nka - 
15. března 2017
17:00

Výpravu k vraku legendárního Titaniku, ležícímu v hloubce čtyř tisíc metrů ve vodách Atlantiku, nabízí britská cestovní kancelář. Zájemci o osmidenní zájezd ale musejí počítat s tím, že se plácnou přes kapsu. Zájezd totiž vyjde na 105 139 dolarů (2,6 milionu Kč) na osobu.

První turisté budou moci ke ztroskotanému parníku vyrazit v květnu příštího roku. Osmidenní expedice, která pro jeden turnus počítá s devíti klienty, bude začínat ve městě St John’s v kanadském Newfoundlandu. Odtud cestující vyrazí vrtulníkem k jachtě, která bude plout v místě potopení lodi.

První den se klienti seznámí s lodí, v dalších dnech už začne hlavní část výpravy. Až tři turisté najednou se budou moci ponořit k vraku, který leží ve čtyřkilometrové hloubce, ve speciální miniponorce vyrobené z titanu a uhlíkových vláken a slavnou loď si prohlédnout zblízka. Na cestě do mořských hlubin je doprovodí pilot plavidla a odborník na podmořský život.

Chcete se projet na Titaniku? Jeho přesnou repliku staví Číňané: 
Video  Čína má velký plán: Staví repliku Titaniku, plout má po řece.  - Daniela Soukalová, Reuters
Video se připravuje ...

Výprava k vraku se uskuteční, až bude příznivé počasí. Zbytek času bude skupina trávit přednáškami o legendárním parníku, oceánech a lodní technice. To má podle organizátorů sloužit k tomu, aby si jejich zákazníci uvědomili úsilí, které za možností prohlédnout si vrak stojí.

Pokud o výpravu bude zájem, zařadí ji cestovní kancelář do nabídky i v létě 2019.

Horentní cenu zájezdu ve výši 105 139 dolarů na osobu londýnská společnost Blue Marble Private vypočítala podle částky, jakou v roce 1912 zaplatil cestující za jeden lístek první třídy na Titaniku. Tehdy jízdenka stála 4350 dolarů, z čehož po přepočtu podle míry inflace vyjde cena jedné expedice v příštím roce.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi