Zkáza Titanicu minutu po minutě: Pozoruhodné video ukazuje, jak to bylo doopravdy

Autor: lm - 
20. dubna 2016
07:31

Je to jedna z největších námořních katastrof. Při potopení Titanicu před 104 lety přišlo o život kolem 1500 lidí, více než polovina všech pasažérů. Nově vzniklý animovaný film zachycuje zkázu Titanicu minutu po minutě.

Titanic byl ve své době největším zaoceánským parníkem světa. Během jeho první plavby ale došlo k obrovské katastrofě. 14. dubna 1912 krátce před půlnocí se loď srazila s ledovcem a začala se pomalu potápět. Během necelých třech hodin byl parník pod vodou a s ním zmizelo i kolem 1500 cestujících a členů posádky. Přežilo jen okolo 700 pasažérů.

Vysoký počet obětí zapříčinil nedostatek záchranných člunů a špatná organizace záchranných prací. Titanic sice zdaleka není nejhorší námořní katastrofou, ale je zřejmě tou nejznámější. Široké publicity se mu dostalo i proto, že mezi oběťmi bylo mnoho známých a bohatých osobností tehdejší doby.

Na internetu se nyní objevilo video, které zkázu Titanicu zachycuje minutu po minutě. Animovaný snímek tedy celkem trvá necelé tři hodiny. K videu jsou připojené popisky v angličtině, které vysvětlují, co se kdy na lodi dělo. Namátkou uvádíme několik z nich s českým překladem:

11:40 – Titanic se srazil s ledovcem na pravoboku.

11:40 – Uzavřeny vodotěsné dveře.

12:00 – Vydán příkaz k přichystání záchranných lodí.

01:14 – Spouštění záchranného člunu č. 6 pozastaveno, protože na palubě nebylo dost námořníků. Pasažér první třídy Arthur Peuchen se nabídne, že nastoupí, protože má zkušenosti s jachtingem. Jako jedinému muži mu je dovoleno se nalodit do tohoto člunu.

01:40 – Spuštěn záchranný člun 14 se 40 lidmi na palubě.

01:59 – Thomas Andrews, kapitán Smith a vrchní důstojník Wilde se zoufale snaží megafonem přivolat poloprázdné záchranné lodě, aby je doplnili pasažéry.

02:03 – Přestal fungovat telegraf.

02:20 – Titanic je pod vodou. Záchrana doráží až po další hodině a 40 minutách.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zarazenyprd ( 20. dubna 2016 12:00 )

Chybné rozhodnutí: kormidlo doprava a zpětný chod. Jen tak bylo možno jej potopit. Kdyby neudělali nic, Titanic by najel čumákem, probořily se max 3 komory a zůstal bz stát na hladině. Kdyby nedali zpětný chod, tak by kormidlo neztratilo účinnost a ledovec minuli. Po bitvě je každý generálem, že.

sheila16 ( 20. dubna 2016 09:40 )

V katastrofě Titanicu přispěl v prvé řadě lidský faktor a to série zbytečných chyb a celková nepřipravenost posádky na nenadálou srážku s ledovcem, ke které vůbec nemuselo dojít, kdyby včas reagovali snížením rychlosti na telegrafické zprávy o blížícím se ledovém poli. Bohužel kapitán Smith a spol. zvolili riskantní rychlost kvůli tehdejší prestižní ceně o Modrou stuhu, která se tehdy udělovala lodím při překonání rychlostního rekordu mezi Evropou (Británií) a Amerikou (New Yorkem). Tragickým zpečetěním osudu lodě bylo, že na poslední chvíli se snažili obrovský parník stočit mimo ledovec, což už se jim časově nepodařilo a díky tomu rozpárali celý pravobok a tím pádem se poškodilo více komor, než na jaké poškození byla loď stavěna. Paradoxně kdyby vzali ledovec přímo, zatopeno by bylo méně komor a loď se mohla udržet na hladině. Vědci zkoumali rovněž originální pláty a nýty lodě, které se zachovaly od stavby lodě a porovnávali s kusem plátu vytaženého z vraku Titanicu a došlo se k závěru, že zřejmě tehdy došlo k pochybení při výrobě a složení železa neodpovídalo původním konstrukčním požadavkům - ocelové pláty byly příliš křehké a praskaly. I to sehrálo roli, že loď vykázala nakonec větší poškození, než se čekalo a proto šla zákonitě ke dnu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud