Ochránci běsní. Sesazená prezidentka vyklidila palác, opustila devět psů

Autor: nka - 
15. 3. 2017
10:45

Nedávno sesazená jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje čelí po korupčním skandálu dalšímu obvinění. Trestní oznámení na ni podali ochránci zvířat. Pobouřilo je, že exprezidentka s sebou při stěhování z prezidentského sídla do nového domova nevzala svých devět psů. 

Ještě jako prezidentská kandidátka Pak mluvila o tom, že by se v oficiálním sídle prezidenta - Modrém domě „ráda osobně starala o opuštěná zvířata“. Ze slibů nakonec nic nebylo poté, co po inauguraci dostala od sousedů darem dva psy korejského plemene jindo. Psi měli štěňata a smečka se časem rozrostla na devět členů, kteří byli objektem četných oficiálních fotografií z Modrého domu.

V pondělí soud prezidentku kvůli korupčnímu skandálu zbavil moci, o dva dny později se tedy Pak přestěhovala z  Modrého domu do své soukromé rezidence v Soulu. Psy ale nechala v prezidentském paláci. Zástupci organizace na ochranu zvířat z jihokorejského města Pusan proto na exprezidentku podali trestní oznámení pro opuštění zvířete.

Video: Exprezidentka Pak Kun-hje se stěhuje z Modrého domu do nového domova

Video Sesazená jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje opouští prezidentský palác 
480p 360p 240p

Modrý dům ale exprezidentku brání tím, že pro zvířata by nebylo dobré opustit domov, na který jsou zvyklá. „Pak dala zaměstnancům Modrého domu pokyn, aby se o psy dobře starali a našli nový domov pro štěňata, pokud to bude nutné,“ řekl podle agentury Reuters mluvčí prezidentského paláce Kim Dong-jo.

Nový domov pro psy nyní hledají i ochránci zvířat. „Chceme mít jistotu, že psi nepůjdou do nějakého útulku, nebo k nesprávným lidem. V naší zemi není mnoho těch, kdo jsou schopni se postarat o velkého psa. Taková zvířata proto lidé často ponechají svému osudu, řadu psů plemene jindo také zabijí kvůli masu. Pokud by psy bývalé prezidentky čekal takový osud, byla by to pro Jižní Koreu obrovská mezinárodní ostuda,“  napsali ochránci zvířat v prohlášení.

Korejský jindo patří do skupiny špiců a v Jižní Koreji je uznáván jako národní, chráněné plemeno. Psi tohoto plemene velmi lpí na svém majiteli a jsou nároční na výcvik.

Pak Kun-hje odvolal v prosinci z funkce parlament pro podezření z korupce, vydírání a zneužití moci. Definitivně ji zbavil moci tento týden ústavní soud.

.

Doporučujeme
ivoadler ( 15. března 2017 11:44 )

Opouští se rodiče, opouští se děti, proč by se neopouštěli psy? Soukromý dům exprezidentky zřejmě neskýtá takové podmínky pro založení psince jako prezidentský palác.

andorea ( 15. března 2017 11:16 )

Zvířata se neopouštějí!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa