Na sjezdovku ve Francii spadla lavina. Lyžaře evakuovali

Ve francouzských Alpách zasypala lavina frekventovanou sjezdovku. Ilustrační foto
Autor: ČTK, bk - 
7. 3. 2017
12:30

Ve francouzských Alpách dnes zasypala lavina hojně využívanou sjezdovku. Původní obavy, že sníh strhl nějaké lyžaře, se nepotvrdily. Událost v lyžařském středisku Tignes se tak obešla bez obětí. Oznámila to místní horská služba poté, co ukončila prohledávání zavalené sjezdovky.

Lavina se přehnala sjezdovkou střední obtížnosti a podle očitých svědků mohla strhnout řadu lidí. Zároveň ale nebyli s to s jistotou říci, zda tam v té chvíli vůbec někdo byl a o kolik osob případně mohlo jít.

Horská služba ale neponechala nic náhodě a na místo vyslala početný tým, který sníh s pomocí cvičených psů usilovně prohledal, napsal web regionálního listu Le Dauphiné Libéré. Pouze pár osob pocítilo silnou tlakovou vlnu, která vznikla při pádu masy sněhu.

V posledních třech dnech napadla v Tignes nová vrstva sněhu, která má tendenci se sesouvat po zamrzlém podkladu starého sněhu, upozornilo středisko.

Horší následky měla lavina ve středisku v polovině února, kdy zahynuli čtyři lidé. Tehdy lavina smetla devět lidí, ale pět se jich podařilo zachránit.

Místo bývá oblíbené i mezi českými turisty. Cestovní kanceláře nyní prověřují, kolik Čechů se v oblasti nachází.  „My jsme byli v kontaktu se všemi kooperátory, kteří dělají Francii. Zatím všichni potvrdili, že tam žádného klienta nemají. To ale neznamená, že tam nějaký turista nemůže být individuálně,“ řekl serveru Aktuálně.cz mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa