Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Rusové budou zakazovat hračky kvůli zájmu o sex. Nahnuté to má i Barbie

Autor: pet/čtk - 
16. února 2017
08:30

Týmy psychologů a specializované laboratoře mají v Rusku a v některých sousedních zemích analyzovat hračky, které mohou poškodit dětskou psychiku nebo „vyvolat zájem o sex“. Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy zřejmě pozornosti kontrolorů neujde ani panenka Barbie, která prý může u dětí vyvolat komplexy.

Opatření, jehož detaily se podle Echa Moskvy upřesňují, má být platné na území členských států Euroasijské hospodářské unie, bezcelního prostoru, který kromě Ruska zahrnuje Bělorusko, Kazachstán, Arménii a Kyrgyzstán. Návrh na kontrolu dětských hraček z hlediska mravnosti, ale i možného vyvolání agresivních sklonů, předložila kazašská vláda.

Specializované laboratoře a týmy psychologů mají zkoumat panenky, figurky vojáků či plyšová zvířátka a zakázat výrobky, které normy nesplňují. Opatření se zřejmě bude týkat především hraček z dovozu. Výsledkem má být sortiment, který odpovídá „tradičním představám o dětských hrách“.

Podle očekávání expertů se po zavedení kontroly ceny hraček zvýší, v průměru možná až o čtvrtinu, uvedl moskevský rozhlas.

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi