V Rakousku zatkli dvojníka Hitlera, provokoval nejen v jeho rodišti

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
14. února 2017
07:21

Muže, který na veřejnosti napodoboval oděvem a vzhledem Adolfa Hitlera, v pondělí zatkla policie v severorakouském městě Ried im Innkreis. Imitátor někdejšího nacistického vůdce se několikrát objevil i v Hitlerově rodišti, napsala agentura APA.

Pětadvacetiletý muž připomínal Hitlera svým účesem, knírkem i uniformou. Oslavování nacistického diktátora je v Rakousku trestným činem. Muž je nyní ve vazbě. Při zatýkání nekladl odpor, sdělil mluvčí hornorakouské policie, podle kterého se nejedná o nepříčetnou osobu.

Zadržený byl spatřen před Hitlerovým rodným domem v hornorakouském městečku Braunau am Inn. Provokoval ale nejspíš i ve Vídni a Štýrském Hradci, uvedl web deníku Kurier. Poskytl také zřejmě rozhovor televizi, sdělil mluvčí prokuratury, která muže nechala zatknout.

Rakouský parlament loni v prosinci schválil vyvlastnění Hitlerova rodného domu. Vláda jej chce zbourat, aby nepřitahoval neonacisty. Majitelka objektu se ale brání u ústavního soudu.

nyctereutes ( 14. února 2017 10:16 )

Jj, zákaz patek a knírku, jinak tě zabásnou. Takže povinně oholit a ostříhat...

pfoto1 ( 14. února 2017 09:40 )

V čem asi spočívalo ono "oslavování diktátora", že by v podobě? Kam to všechno spěje....?

1912 ( 14. února 2017 07:52 )

No v německu vydali již knihu Hitlera MEIN KAMPF a kterou u nás soudili jednoho občana tak si myslím ,že bude ted po německu chodit i po Eu takových Hitlerů více

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud