Děti bruslily na hlavách mrtvých ryb. Po vlně odporu nechají kluziště roztát

Autor: Mii - 
28. listopadu 2016
14:38

Říká se, že Japonsko je krajina zvláštností a podivných zvyků, ze kterých Evropanům jde hlava kolem. Ať už je pravda kdekoli, japonský zábavní park Space World vytvořil atrakci, ze které se ježí vlasy na hlavě veřejnosti po celém světě. Do ledu v hale na bruslení zamrazil 5000 mrtvých ryb a jiných mořských živočichů. Nyní park v reakci na silnou kritiku atrakci uzavřel a slíbil, že rybám udělá pohřeb.

Space World je zábavní park, který se nachází v prefektuře Fukuoka na jihu Japonska. Ve spolupráci s agenturou NASA nabízí řadu atrakcí týkajících se hlavně průzkumu vesmíru a činností spojených s tím. Vedle toho ale nabízí i brusliště, které majitelé chtěli udělat atraktivnějším, a to tak, že do ledu zamrazili 5000 mořských živočichů.

Atrakci pojmenovali Freezing Port neboli Zmrzlý přístav. V ledu bylo zamrazeno několik druhů ryb, měkkýšů nebo krabů. Park fotografie svého výtvoru, propagované s podtitulem první svého druhu na světě, zveřejnil na sociálních sítích, kde je doplnil slovy „Já… se… potápím. Já… se… dusím.“

„Naprosto nechutné“

Na park se okamžitě strhla ohromná vlna kritiky. „Proč by mělo být zábavné bruslit po mrtvých rybách?“ ptala se na sociálních sítích například nezisková agentura Relief Pain Animals. „Je naprosto šokující, že někoho něco takového napadlo. Ze vzdělávajícího hlediska naprosto příšerné,“ dodala.

Podobně rozhořčeni byli i další lidé. „Pokud jste schopni něco takového vytvořit, nemáte žádnou duši,“ napsal uživatel Misaki. „Je mi z toho špatně. Vážně si myslíte, že si děti něco podobného užijí?“ vyjádřila svůj nesouhlas návštěvnice Miura Tsubasa. Stránky parku jsou doslova posety podobnými vyjádřeními.

Manažer: Ryby byly už mrtvé, když jsme je zamrazovali

Manažer Space World Toshimi Takeda sdělil CNN, že nesouhlasné reakce se dostavily, až když o atrakci informovala místní televize. Od té chvíle je to prý peklo. „Naprosto nás reakce šokovaly. Brusliště bylo velmi populární, návštěvníků přišlo hodně,“ řekl Takeda.

„Té kritiky je nyní tolik, že jsme museli zakročit. Mrzí mě to. Hala je uzavřena,“ pokračoval manažer. Ryby podle něj byly už mrtvé, když je zamrazovali. Zakoupili je na místním tržišti. Kvalitativně prý nebyly určeny ke konzumaci, proto by stejně jinak skončily v odpadu. 

Park nyní smazal veškeré zmínky o atrakci ze svého webu a sociálních sítí a slíbil, že led nechá roztát. Ryby dostanou odpovídající pohřeb a následně budou použity do hnojiva.

ma-ka ( 28. listopadu 2016 15:30 )

 Hlavně, že dostanou pohřeb. Aspoň to pl tom překladači trochu učešte!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud