Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Zničené domy, desítky zraněných: Dvě italská zemětřesení způsobila chaos

Autor: ČTK - 
27. října 2016
06:41

Po dvou silných otřesech zasáhl dnes centrální oblasti Itálie třetí o síle asi 4,9 stupňů Richterovy stupnice. Oznámila to americká geologická služba USGS. Podle šéfa místního štábu civilní obrany Fabrizia Curcia byly při otřesech půdy zraněny desítky lidí. Čtyři jsou zraněni vážně, ale jejich životy nejsou ohroženy.

„Zprávy nejsou tak katastrofické, jak jsme se obávali,“ řekl Curcio novinářům. Vše podle něj nasvědčuje tomu, že následky nejsou tak těžké jako koncem srpna, kdy v oblasti devastující zemětřesení zabilo na 300 lidí. Ve středu byly otřesy přesahující šest stupňů cítit až v Neapoli asi 250 kilometrů na jih a v Benátkách 300 kilometrů na sever. Z některých domů v Římě popadaly tašky.

První záchvěvy půdy o síle 5,4 stupně zaznamenali seizmologové ve středu krátce po 19:00 SELČ, asi dvě hodiny nato udeřilo zemětřesení ještě silněji. Druhé otřesy měly sílu 6,2 stupně, podle některých agentur 6,4 stupně Richterovy škály. Epicentrum prvních otřesů bylo u malé obce Castelsantangelo sul Nera, která leží v provincii Macerata (region Marche) asi 100 kilometrů jižně od Ancony.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud