Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Gorila v zoo rozbila sklo a utekla z výběhu: Lovili ji policejní ozbrojenci a vrtulník

Autor: lm - 
14. října 2016
12:58

Scéna jako z Jurského parku! Návštěvníci londýnské zoo si ve čtvrtek odpoledne prožili chvilky hrůzy poté, co se téměř dvousetkilové gorile podařilo utéct z výběhu. Kvůli zvířeti byli do zoo povoláni i policejní ozbrojenci a vrtulník.

Osmnáctiletý sameček gorily nížinné vyvolal v londýnské zoo nefalšovanou paniku. Téměř dvousetkilové zvíře totiž rozbilo sklo a uteklo z výběhu mezi návštěvníky. Do zoo kvůli tomu byli povoláni i ozbrojenci z řad policie.

Gorilí samec je podle některých zaměstnanců značně agresivní. „Ten opičák je naprostý psychopat. Už několikrát se pokusil sklo výběhu rozbít,“ svěřil se jeden ze zaměstnanců serveru Buzzfeed. Ostatně o tom svědčí i video pořízené krátce před útěkem goriláka. Návštěvníci zoo natočili jeden z jeho výpadů, který ale skleněná tabule ještě vydržela.

Londýnská zoo odvedla návštěvníky do bezpečí a po dlouhých 90 minutách se veterinářům podařilo uprchlou gorilu uspat. Naštěstí se nic vážnějšího nestalo a gorila je v pořádku.

Zoo hodlá incident pečlivě prošetřit, objevily se totiž informace, že skleněná tabule byla delší dobu naprasklá. Navíc, jak je vidět i na videu, návštěvníci zoo nerespektují pokyny a u výběhu jsou nadměrně hlasití, a někteří dokonce gorilu provokují.

Video  Gorilák Kumbuka útočil na sklo, za kterým byli hluční návštěvníci.  - Youtube
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi