Muslimové řežou děti hlava nehlava: Krvavý svátek připomíná smrt vnuka proroka Mohameda

Autor: red - 
10. 10. 2016
13:35

Šíitští muslimové v těchto dnech slaví krvavý náboženský svátek. Připomínají si násilnou smrt vnuka proroka Mohameda, přičemž se bičují, řežou a prolévají krev. Brutálních oslav se účastní i malé děti.

Šíitští muslimové v těchto dnech prolévají krev za Husajna ibn Alího, vnuka proroka Mohameda. Ten zahynul v roce 680 při pokusu o osvobození šíitů z područí sunnitů v bitvě u města Karbalá. Pro šíity je tak velmi důležitým mučedníkem.

Náboženský svátek 'Aššúrá připadá na 10. den muharramu (muslimského měsíce, na který připadá začátek islámského roku) a slaví ho šíité po celém světě, mimo jiné v Afghánistánu, Indii, Iráku, Libanonu či Pákistánu. Tisíce muslimů se při oslavách bičují a řežou noži. Někteří věří, že se tak očistí od svých hříchů, ostatní chtějí bolestí vyjádřit oddanost svému mučedníkovi.

Někteří šíitští starší ale sebemrskačství odsuzují s tím, že z jejich náboženství rozhodně nevychází. Brutálních oslav se přitom účastní i teenageři a malé děti.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Korosensei ( 13. dubna 2017 14:25 )

Na těch oslavách by jste možná viděli ghouli, někde v zákoutí. Kaneki by chodil mezi nimi a pochutnal by si

Majdule ( 26. října 2016 08:49 )

 Bože to je banda vylizanech vypatlancu. To si sem jako máme pustit? Ať se podřežou navzájem a bude aspoň klid.Nikdo je tady stejně nechce,tak ať zůstanou tam kde jsou.

rentierskej ( 11. října 2016 21:29 )

absurdní v 21. století...

wmojko ( 11. října 2016 18:30 )

 primitívn barbari...

maledivy2016 ( 11. října 2016 18:27 )

A prosím pěkně můžou se podřezat všichni navzájem tyhle prasata vygumovaný? Byl by to dar světu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa