Čtvrtek 22. říjen 2020
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Oblačno 17°C

Trump: „Ženy mě nechávají, abych je osahával.“ Po omluvě „kopl“ i do Hillary

Autor: ČTK, sou - 
8. října 2016
08:48

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump se stal terčem kritiky poté, co list The Washington Post zveřejnil videozáznam z roku 2005 zachycující jeho obscénní výroky o ženách. Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová tak podle agentury Reuters získala krátce před druhou debatou s Trumpem silnou munici pro předvolební boj.

Trump na videozáznamu popisuje, jak se pokoušel mít sex s vdanou ženou. Vychloubá se také, že ho ženy nechávají, aby je líbal a osahával, protože je slavný. „Když jste hvězda, nechají vás to dělat. Můžete dělat, co chcete,“ řekl a chvíli nato použil i vulgárnější výrazy. 

Clintonová záznam označila za „odporný“. „Nemůžeme dovolit, aby se takovýto muž stal prezidentem,“ uvedla na svém twitterovém účtu. 

Trump se za výroky omluvil, rovnou ale zaútočil na Clintonovou

Trump se posléze za uvedené výroky omluvil, „pokud někoho urazily“, a označil je za „žertování“. Zveřejnění zmíněného záznamu podle něj „není nic jiného než jen odpoutávání pozornosti“

Zároveň se pokusil skandál obrátit proti Clintonové. „Řekl jsem nějaké hloupé věci,“ prohlásil na „omluvném“ videu, které umístil na Facebooku. „Ale je velký rozdíl mezi slovy a jednáním jiných lidí. Bill Clinton ženy skutečně zneužíval,“ dodal. Tvrdil rovněž, že mu Clinton „na golfovém hřišti říkal mnohem horší věci“.

V souvislosti s tím také obvinil Clintonovou, že „oběti“ svého muže „zastrašovala, napadala a šikanovala“.

Podívejte se na Trumpovu omluvu:

Video Trump se omluvil za sprosté výroky o ženách. Hned ale „kopl“ do Hillary. 

Výroky odsoudil i republikánský šéf americké Sněmovny

Trumpovy výroky z videozáznamu odsoudil mimo jiné i republikánský šéf americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan. Trump byl již dříve kritizován za sexistické a ponižující výroky na adresu žen, poznamenala agentura Reuters. 

Clintonová se v noci na pondělí utká s Trumpem ve druhé ze tří předvolebních debat. První debata měla rekordní sledovanost a podle většiny Američanů v ní zvítězila Clintonová.

marianskelazne ( 8. října 2016 11:15 )

aspon to rekne, jak to je, nic nezakryva, zatimco C. je slizka zmije skryvajici se za naucenym usmevem, jejim heslem jsou valky

muscula ( 8. října 2016 10:02 )

Trump je odporný a nic dobrého z něj nekouká. oba stojí za prd

luder ( 8. října 2016 09:57 )

Kouzelný úsměv Clintonové, která chce válčit bezmála na všech frontách, a nehezký škleb Trumpa který nechce válčit, chce mír, chce se smiřovat s Ruskem! Pěkně manipulativní fotky!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud