Další skandál mexického prezidenta: Opsal kus diplomové práce, tvrdí novináři

Autor: ČTK, Mii - 
22. srpna 2016
16:22

Mexický prezident ve své diplomové práci opisoval. Tvrdí to novináři serveru Aristegui, podle nichž Nieto opsal 29 procent své práce, kterou v roce 1991 zakončil studium práv na soukromé vysoké škole Universidad Panamericana. Mluvčí Nietovy vlády obvinění odmítl.

Mluvčí také prohlásil, že je překvapen zájmem novinářů o „stylistické chyby, jako jsou citace bez uvozovek a chybějící odkazy na autory“, ve 25 let staré diplomové práci. Nieto podle jeho slov splnil všechny podmínky, které univerzita k promoci stanovila. 

Portál Aristegui Noticias uvedl, že prezident opsal 197 z 682 odstavců své práce a že v nich převzal texty významných mexických autorů jako například historika Enrique Krauze či americké historičky Lindy Hallové. Mnohé autory navíc podle novinářů nezmínil ani v přehledu použité literatury. 

Není to první obvinění, které server Aristegui Noticias vyslal směrem k Nietovi. V prosinci 2014 novináři zveřejnili důkazy o tom, že jeho manželka koupila od jistého vládního dodavatele dům za sedm milionů dolarů (167 milionů korun). Před dvěma měsíci se Nieto omluvil a prohlásil, že tento skandál poškodil důvěru lidí v prezidentský úřad a ve vládu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

agfor ( 22. srpna 2016 17:19 )

Tak v Mexiku h oto může stát flek, v Česku se neděje nic.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud