Stav nouze v Kalifornii. Požáry vyhnaly tisíce lidí, 200 domů shořelo

Autor: bud, ČTK - 
16. srpna 2016
06:48

Kalifornský guvernér Jerry Brown vyhlásil v pondělí stav nouze kvůli dvěma lesním požárům, které sužují tento americký stát. Plameny už zničily téměř 200 domů a vynutily si evakuaci tisíců lidí, hasičům se oheň zatím nepodařilo dostat pod kontrolu. Policie zadržela muže, kterého podezřívá, že jeden z velkých požárů úmyslně založil.

Požár, který hoří asi 150 kilometrů severně od San Francisca, spálil plochu přes 16 kilometrů čtverečních a zničil na 175 budov. Kvůli plamenům muselo z domovů odejít 4000 lidí, zatím nejsou zprávy o tom, že by si oheň vyžádal nějaké oběti.

Hasičům se ale nedaří dostat plameny pod kontrolu. Uhašeno je zatím pouze pět procent hořícího území. Práci hasičům ztěžuje dlouhodobé sucho a současné horké počasí s teplotami přes 35 stupňů Celsia. Mírné ochlazení předpokládají meteorologové teprve na konci týdne.

Policie prošetřuje žhářství

Policie v pondělí večer místního času zadržela čtyřicetiletého muže, kterého podezřívá, že požár u městečka Lower Lake úmyslně založil. Podle policistů se zřejmě žhářství dopustil v uplynulém roce opakovaně, až nyní způsobil katastrofu velkého rozsahu. Škody způsobené požárem odhadují úřady na deset milionů dolarů (240 milionů Kč).

S druhým rozsáhlým požárem bojují hasiči zhruba 270 kilometrů severně od Los Angeles. Plameny tam sežehly území o rozloze 18 kilometrů čtverečních a zničily 12 domů. Nejméně dva lidé byli při požáru zraněni.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud