Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Na videu plném orgií jsou prý i nemluvňata. Na Ukrajině řeší řádění dobrovolníků

Autor: mb - 
8. srpna 2016
20:45

Mlácení důchodců, mučení zadržených a znásilňování žen i dětí. Tak se měli „bavit“ příslušníci dobrovolnické jednotky Tornádo, která bojovala na straně Kyjeva proti separatistům na východě země. Ukrajinská poslankyně Taťjana Čornovolová v rozhovoru pro televizní kanál 112.ua pak prozradila, že na „hrozném videu jsou zachycena i nemluvňata“.

„Když byli zadrženi velitelé Tornáda, odebrali jim telefony, na kterých je hrozné video, jenž je nyní součástí obžaloby. Je to video různých sexuálních orgií, znásilňování. Jsou tam i nemluvňata. Domnívám se, že matku donutili dělat ty věci se svým vlastním dítětem pod hrozbou smrti potomka,“ prozradila ukrajinská politička Taťjana Čornovolová, která je s případem obeznámena a působí mimo jiné i jako poradkyně ministra vnitra Arsena Avakova (52).

Samotná politička Čornovolová není součástí opozice. Je členkou nacionalistické strany Národní fronta a její muž zemřel na východě země v bojích se separatisty. Manžel byl příslušníkem batalionu Azov.

Příslušníci batalionu Tornádo byli zadrženi kyjevskými úřady již v červnu, když byli obviněni ze znásilňování civilistů, krádeží, výpalného, únosů a dalších zločinů. Nyní se ale s některými členy Tornáda konal v Kyjevě soud, jehož průběh se pokusili narušit nacionalisté, avšak policie jim v tom zabránila.

Sadistické seance velitele Tornáda

Na lavici obžalovaných se mimo jiné ocitl i velitel Tornáda Ruslan Oniščenko. Byl to právě on, kdo patřil k hlavním organizátorům sadistických seancí. Z jedné místnosti ve škole si udělali na frontě „mučírnu“ a tam své oběti trýznili barbarským způsobem. Oběti byli údajní „separatisté“, ale často jen lidé, kteří se příslušníkům Tornáda nějakým způsobem znelíbili.

„Jednou sem přitáhli důchodce, kterého pověsili za nohy, pak ho mlátili tak, až jeho tělo zčernalo,“ popsal ukrajinským vyšetřovacím orgánům svědek, který mučení přežil. „Pak mě přinutili, abych strčil jednomu zadrženému do úst penis, následně ho znásilnili, on přitom plakal,“ dodal muž.

Mladá dívka, které se třese po prožitých hrůzách hlas, pak popsala, co prováděli se ženami. „Jednou tady byla paní, měla problémy s křečovými žilami. Přivázali ji a začali mlátit holí po nohách. Pak ji položili na břicho, roztáhli nohy a znásilňovali. Bylo jich tak deset,“ vzpomíná dívka a dodala, že jí Oniščenko oznámil, že je to pro něj „byznys, do kterého vložil hodně peněz“.

Separatisté už delší dobu poukazují na to, že se obzvláště dobrovolnické oddíly dopouštějí hrůzostrašných zločinů na civilním obyvatelstvu. Nyní ale začaly ukrajinské úřady konat. Kromě Tornáda, jež bylo mezitím rozpuštěno, je v hledáčku vyšetřovacích orgánů už i batalion Ajdar.

Batalion Tornádo byl přitom začleněn pod velení ministerstva vnitra poté, co byl jeho předchůdce batalion Šachťorsk rozpuštěn kvůli podobným obviněním. Na zoufalou situaci ukrajinských civilistů upozorňují i lidsko-právní organizace, dle nich se zvěrstev dopouštějí obě dvě strany konfliktu.

Příslušníci Tornáda mezitím všechna obvinění odmítají a tvrdí, že jde o mocenský boj mezi prokyjevskými uskupeními. Příznivci obviněných, kteří se rekrutují především z řad radikální pravice, pak slíbili na úterý 9. srpna demonstraci před budovou soudu.

Ukrajinu zachvátila po státním převratu na tzv. Majdanu občanská válka, na jihovýchodě země vznikla odbojná území DNR a LNR (Doněcká a Lidová republika), která odmítají uznat vládu Kyjeva. Dle odhadů OSN v konfliktu od roku 2014 již na Ukrajině zahynulo 10 tisíc lidí.

Ačkoliv si Ukrajina zvolila proevropský kurz, reformy často bývají pomalé, nebo se nedějí vůbec. Nevoli Ukrajinců též nedávno vzbudil případ znásilnění nezletilé dívky vojákem, jehož soudce odsoudil k pokutě tři tisíce hřiven (zhruba tři tisíce Kč). Dle soudce je taková kompenzace dostatečná, jedná se o dva minimální měsíční platy na Ukrajině.

GM19T ( 15. srpna 2016 14:41 )

Jste vy debil ?? Podle vás jsou všichni Ukrajinci stejní ? Stejný jako říct, že muslimové jsou všichni terorosti. Doporučuju vám, aby jste si zopakoval hodiny historie a pak to komentoval.

izboril ( 10. srpna 2016 16:27 )

 Dokážete si představit, kdyby toto udělalo pár vojáků armády Ruské federace? Okamžitě by se zvedla celosvětová vlna odporu a všichni by volali po dalších a dalších sankcích. Jelikož se toho dopustili "vojáci" spjatí s ukrajinskou chuntou, tak je a bude ticho po pěšině.

1912 ( 9. srpna 2016 07:18 )

Ukrajina je plná fašistů jsou to potomci zločinců co pomáhali hitlerovi ve válce a zločinci US jim pomáhají vést nepokoje proti Rusku !!!

XLADI ( 9. srpna 2016 06:57 )

Od pohledu vymetený palice. Ani se nedivím, že když je někde načapou, že s nimi udělají krátký proces, jako vloni nebo předloni kdy jeli na frontu busem a pro jistotu ho rozstříleli i s Banderovci.

XLADI ( 9. srpna 2016 06:55 )

Neurážejte prasata

Zobrazit celou diskusi
Další videa