„Je to terorista.“ V Turecku zadrželi synovce údajného viníka převratu Gülena

Autor: ČTK - 
23. července 2016
19:18

V Turecku byl v sobotu zadržen synovec muslimského duchovního Fethullaha Gülena, kterého prezident Recep Tayyip Erdogan označuje za strůjce nedávného neúspěšného vojenského převratu v zemi. Zprávu o zatčení prvního Gülenova příbuzného od potlačení puče z 15. července přinesla agentura Anadolu.

Fethullah Gülen žije od roku 1999 v dobrovolném exilu ve Spojených státech. Má ale v Turecku i jinde prý rozsáhlou síť škol, charitativních organizací a stoupenců. Erdogan označuje Gülena za strůjce neúspěšného převratu, ten ale jakékoliv své zapojení do puče popřel.

Erdogan obviňuje svého někdejšího blízkého spojence a dnešního úhlavního nepřítele z „budování státu ve státě“ a z organizování spiknutí s cílem svrhnout tureckou vládu.

Gülenův synovec Muhammed Sait Gülen byl zadržen v severotureckém městě Erzurum a bude převezen k výslechu do Ankary, informovala turecká agentura. Mezi obviněními, která proti němu mohou být vznesena, je podle Anadolu členství v teroristické organizaci.

ČTĚTE VŠE O PŘEVRATU V TURECKU

Fotogalerie Pokus o vojenský převrat v Turecku 95 fotografií


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cestr ( 23. července 2016 23:46 )

https://cs.wikipedia.org/wiki/Fethullah_Gülen není od věci si přečíst aspoň obyč wiki. Už v r. 2014 na něj vydal rdogan zatykač, proč- je v textu.

cestr ( 23. července 2016 23:37 )

Holka pohoda, ty žádné blby za život neznáš, ateisty? Já souhlasím co píšeš, jen to byla návaznost i na bezvěrce a další, chceš-li. Zduř!

cestr ( 23. července 2016 23:35 )

prapodivné , i ten jeho ksicht.

kukuku ( 23. července 2016 23:34 )

Já jsem řešil jenom otázku "Někdo je muslim, z toho vyplývá, že nemůže být rozumný" - ta byla k tématu. Ty řešíš svou (úplně jinou) otázku "Někdo je blb, klidně může být ateista" - ta je úplně mimo. A divíš se, že do diskuze s blbem se mi nechce.

cestr ( 23. července 2016 23:32 )

jo. Jen se mi zdá Erdogan větší pták, ty čístky ve velkém jsou až parpodivné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud