Na oběd s miliardářem Buffettem za 84 milionů korun. Vydražil ho anonym

Autor: ČTK - 
11. června 2016
08:06

Každoroční charitativní aukce oběda s finančníkem a filantropem Warrenem Buffettem letos vynesla téměř 3,5 milionu dolarů (84 milionů Kč). Vítěz dražby si přál zůstat anonymní, napsala agentura AP.

Dosažená cena vyrovnala rekord z roku 2012. Výtěžek z aukce, která se letos konala již posedmnácté, získá stejně jako v minulých letech nadace Glide Foundation ze San Franciska.

Nadace Glide Foundation poskytuje sociální služby chudým a bezdomovcům v San Francisku. Z předchozích 16 aukcí již získala přes 20 milionů dolarů. S nápadem aukce přišla Buffettova první žena Susan.

Vítěz poobědvá s Buffettem v restauraci Smith & Wollensky v newyorské obchodní čtvrti Manhattan. Může si s sebou přivést sedm přátel a s investorem strávit několik hodin v rozhovoru na jakékoliv téma. Jedinou výjimkou jsou budoucí investice Buffetta nebo jeho firmy Berkshire Hathaway.

Pětaosmdesátiletý Buffet je třetím nejbohatším mužem planety. Časopis Forbes jeho majetek odhaduje na 66,8 miliardy USD. Téměř veškerý svůj majetek se Buffett rozhodl dát na charitu.

lesnismes ( 11. června 2016 09:28 )

Myslim ze existuje milion lepsich a humalnejsich moznosti jak nalozit s tolika penezi.Ten clovek je dusevne-moralne nemocny.Denne umira mnoho deti a lidi hladem.Svet je vazne nemocny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud