Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 4°C

Policista na Floridě zastřelil černošského hudebníka: Hrozí mu doživotí

Muzikant Correy Jones byl zastřelen floridským policistou. Jeho pohřbu se účastnily stovky lidí.
Muzikant Correy Jones byl zastřelen floridským policistou. Jeho pohřbu se účastnily stovky lidí.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, ljš - 
2. června 2016
06:42

Bývalý americký policista byl obviněn v případu smrti černošského muzikanta, jehož loni zastřelil, ačkoli podle prokuratury neměl zjevný důvod. Policista byl ve chvíli incidentu v civilu a svou oběť zastřelil, ačkoli muž zjevně odhodil zbraň, kterou na něho předtím mířil. Od floridské policie byl brzy po činu propuštěn a nyní mu hrozí až doživotí.

Jednatřicetiletý Correy Jones se loni v říjnu vracel nad ránem z vystoupení, když mu na dálničním nájezdu selhalo auto. Když volal odtahovou službu, zastavil u něho policista Nouman Raja v neoznačeném autě a v civilu.

Podle zvukového záznamu poskytnutého asistenční službou se během rozhovoru nijak neidentifikoval a opakovaně se Jonese na cosi ptal. Poté podle obžaloby oba vytáhli zbraně, a ačkoli ji brzy nato hudebník odhodil, Raja jej zasáhl třemi výstřely ze šesti, které vypálil.

 

Jones držel zbraň legálně a jeho smrt se stala jedním z veřejně diskutovaných případů zabití černochů policisty, kvůli nimž se loni v USA zvedla vlna protestů.

Raja byl obviněn ze zabití a pokusu o vraždu. Za první zločin mu v případě odsouzení hrozí 15 let za mřížemi, za ten druhý až doživotí.

kravanebeska ( 2. června 2016 09:52 )

Aentoni: Koho, de.bilu? To jo, kdyz ctu vas prispevek

aentoni ( 2. června 2016 09:30 )

To je řečí a jen o jednoho méně. Stejně jich je jako sraček.

dumik ( 2. června 2016 08:41 )

je to v pořádku, vražda je vražda

1912 ( 2. června 2016 07:20 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa