Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Obamova dcera nejde na vysokou! Nejdřív si dá rok pauzu, pak nastoupí na Harvard

Obamova dcera nejde na vysokou! Nejdřív si dá rok pauzu, pak nastoupí na Harvard.
Obamova dcera nejde na vysokou! Nejdřív si dá rok pauzu, pak nastoupí na Harvard.  (Autor: ČTK, Reuters, EPA)
Autor: ČTK - 
2. května 2016
07:00

Roční studijní přestávku dopřejí rodiče sedmnáctileté Malii Obamové po maturitě, kterou má složit v červnu na střední škole ve Washingtonu. Oznámil to Bílý dům. Starší dcera prezidenta Baracka Obamy a jeho manželky Michelle nastoupí do prvního ročníku Harvardovy univerzity až v roce 2017.

Univerzita, nejstarší v USA, jistě proti pauze nebude nic namítat, protože sama tradičně povzbuzuje své budoucí posluchače, aby se ještě před nástupem do školy věnovali smysluplným aktivitám. Může to být práce na samostatném projektu, pracovní zařazení nebo prostě cestování. Podmínkou je, že budoucí studenti volný rok nestráví na jiné vysoké škole.

 

Obama byl podle agentury AP pozván washingtonskou střední školou, aby promluvil na slavnostním pomaturitním večírku. Prezident ale pozvání odmítl s vysvětlením, že bude pod přílišným vlivem emocí. „Budu tam sedět v tmavých brýlích a vzlykat,“ popisoval Obama své očekávané dojetí.

 

Malia se chce věnovat filmovému umění; několik drobných rolí má už za sebou v seriálech televizí HBO nebo CBS.

 

Americká „první dcera“ svou budoucí alma mater pečlivě volila, podle amerických médií vybírala z více než desítky univerzit. Její otec vystudoval na newyorské Kolumbijské univerzitě a matka v Princetonu. Doktorský titul oba získali právě na Harvardu.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

franta15 ( 14. prosince 2016 12:19 )

 Naši vagabundi -ala obamova pr...., trapný nýmand se musí zase předvádět. Asi ze zlosti, že ho nepustili ani na 2. stupeň zákl. školy. Jsme hrozný národ a Blesk všechny takové trapné diskutéry podporuje. Co si o nás mohou myslet cizinci, kteří si to čtou a rozumí tomu? Udělají z nás trapoše před celým světem!!!

Zobrazit celou diskusi