Poletí Savčenková domů? Porošenko se na jejím propuštění prý dohodl s Putinem

Autor: ČTK, mb - 
19. 4. 2016
14:00

Ukrajinský prezident Petr Porošenko (50) se prý v úterý s Ruskem dohodl na osvobození ukrajinské pilotky Nadije Savčenkové (34). Letkyně si v Rusku odpykává trest 22 let vězení za vraždu dvou novinářů a dalších civilistů. O jejím osudu jednal Porošenko telefonicky v pondělí s ruským prezidentem Vladimirem Putinem (63).

Zprávu o údajné dohodě s prezidentem Putinem oznámil Porošenko na sociální síti Twitter s tím, že vyšle pro Savčenkovou prezidentský speciál: „Jsem připraven vyslat (do Ruska) prezidentské letadlo s mými zástupci, abychom vrátili Naděždu na Ukrajinu.“

Dánskému premiérovi Larsi Rasmussenovi (51) pak rovnou sdělil, že se s Putinem na výměně Savčenkové za dva údajné ruské vojáky zajaté na Ukrajině dohodl. „Včerejší rozhovor s Putinem jsem inicioval já a zdá se mi, že se nám podařilo dohodnout na postupu osvobození Naděždy,“ pronesl Porošenko.

Savčenková po telefonátu s Porošenkem ukončila hladovku, oznámil pak prezident na twitteru. Odsouzená letkyně podle médií hladověla téměř dva týdny.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov (49) byl ovšem daleko zdrženlivější. „O jejím osudu se diskutovalo,“ odvětil pouze bez toho, aniž by přímo vyvrátil či potvrdil tvrzení ukrajinského prezidenta Porošenka o dosažené dohodě.

Podle Interfaxu oba prezidenti jednali i o osvobození Jevgenije Jerofejeva a Alexandra Alexandrova, dvou údajných ruských vojáků odsouzených v pondělí v Kyjevě ke 14 letům vězení za podněcování k terorismu. Média obou zemí spekulovala, že se chystá výměna ruské dvojice za Savčenkovou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rentierskej ( 20. dubna 2016 19:29 )

oba víme, že vybrat si mezi zemanovými bonmoty a ruským kriminálem..., tak oba uvítáme miloše!

gabreta ( 19. dubna 2016 19:36 )

Toho hermafrodita měli na Ukrajinu eskortovat hned od soudu!!

balika ( 19. dubna 2016 16:23 )

vůbec nevíš, o co jde, ty Ajdame

jebulin ( 19. dubna 2016 16:02 )

Zdeňku, jsi zvrhlík.

jebulin ( 19. dubna 2016 16:00 )

Jsi anální panic?

Zobrazit celou diskusi
Další videa