Je libo humra nebo císařský řez? Tak se rodí v nejdražší britské porodnici

Autor: mka - 
16. dubna 2016
20:51

Jako v nejdražším hotelu se mají matky, které děti přivádějí na svět v luxusní londýnské porodnici. Patří k nim Victoria Beckham, saúdská princezna či třeba manželka kuchaře Jamieho Olivera. Za luxusní péči se ovšem musí také patřičně zaplatit. Někteří rodiče v porodnici nechají až půl milionu liber, tedy asi jeden a tři čtvrtě milionu korun!

I ten nejlevnější pokoj, který exkluzivní porodnice nabízí, je dražší než luxusní apartmá v hotelu Ritz. Ty lepší stojí třeba dvojnásobek, zahrnují ale také obytnou místnost a vlastní koupelnu, samozřejmě vybavenou těmi nejluxusnějšími doplňky.

Novopečeným maminkám je také k dispozici nepřetržitá pokojová služba, která nabízí vybrané lahůdky jako foie gras, ústřice a archivní šampaňské. Pro novorozence pak jsou připraveny luxusní postýlky s nebesy, které samy vyjdou na půl milionu korun!

Nejlevnější porod, který porodnice nabízí, je přirozený a vedený porodní asistentkou, polovina klientek exkluzivní instituce ale volí plánovaný císařský řez. Přitom v britských státních porodnicích jej lékaři volí jen u 26 % porodů.

V luxusní porodnici je ale rození dítěte jako výlet do lázní: lékařka vysoce ceněná za své dovednosti, mezi které patří i téměř neviditelná pooperační jizva, bohaté matce provede císařský řez. Matka si pak následně může užívat veškerý komfort, který má k dispozici a o nic se už nemusí starat: přebalování a krmení miminka nechá na personálu. Ostatně bohatí, kteří služby této porodnice vyhledávají, jsou zvyklí nechat služebnictvo za sebe dělat úplně vše, takže proč by to s dětmi mělo být jinak?

Mezi klienty porodnice patří britští šlechtici a monarchové, celebrity i bohatí z celého světa. Personál porodnice ale často naláká na lepší plat tím, že je přetáhne ze státních zařízení. V nemocnici pracují ale také členové prvotřídní smetánky – dítě bohatým tak na svět přivede třeba skutečná hraběnka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud