Je libo selfie s mrtvolou? Uhynulé velryby přilákaly stovky lidí kvůli focení a vandalskému sprejování

Autor: shp - 
26. ledna 2016
05:30

Proč připlavaly na pevninu, kde našly smrt, nikdo neví. Odborníci se přou, zda za to může hlad, hlučné větrné továrny, nebo zda jejich plavbu odchýlily ponorky. Pět obrovských velryb vyplavilo moře na plážích poblíž Skegnesse a Hunstanton v anglickém Norfolku. To, co udělali kolemjdoucí, prostě rozum nebere.

Zvídavost je lidem přirozená vlastnost. Všichni si proto uhynulé vorvaně obrovské, z nichž největší vážil 30 tun, fotili jako na běžícím páse. Někteří se odvážili vkročit i za bezpečnostní pásku, aby si na rozkládající se mořské savce mohli sáhnout.

Spousta lidí se neštítila si dokonce cvaknout selfie před mrtvolami. A to dokonce i rodiče s dětmi. Jaký jim asi dávají příklad do budoucna. A dělali to i poté, co odborníci začali velryby řezat na kusy a všude se valila krev.

Tím nejhorším však byl vandalismus. Sprejeři pomalovali mrtvoly velryb nejrůznějšími nápisy, mezi kterými bylo i „Odpočívej v pokoji, Fukušimo.“ Hnus. Takhle znevážit vzácné velryby...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jarka.skrb ( 26. ledna 2016 10:25 )

Svět se zvrhnul ve stádo sviní bez kouska úcty a zodpovědnosti Osobně bych zrušila všechny sociální sítě !

naidka ( 26. ledna 2016 09:02 )

Úchylové a vandalové bez mozku.

kesounam ( 26. ledna 2016 06:38 )

Ubožáci bez mozku .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud