Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Nový klip stoupenců al-Káidy: Verbují bojovníky na výpad Trumpa o muslimech

Donald Trump má pěkně ostrý jazyk. Teď ho stoupenci teroristů využili ke své propagandě.
Donald Trump má pěkně ostrý jazyk. Teď ho stoupenci teroristů využili ke své propagandě.  (Autor: Reuters, ČTK, scom)
Autor: ČTK, kal - 
2. ledna 2016
08:25

Somálské milice Šabáb, které se hlásí k teroristické síti al-Káida, využily v novém propagačním videu protimuslimské výpady uchazeče o funkci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oznámilo to v sobotu středisko SITE, které monitoruje webové stránky islámských extremistů.

Milice Šabáb, které usilují o zavedení islámského práva v Somálsku, tento týden zveřejnily jednapadesátiminutový propagační materiál určený zájemcům o boj v řadách radikálů.

Ve snímku se objevuje bývalý šéf jemenské odnože al-Káidy Anwar al-Awlaki, který zemřel při útoku bezpilotního letadla v roce 2011. Ve dvou vstupech s al-Awlakim je zařazen Trump s výrokem o zákazu vstupu muslimů do USA.

Trumpa za něj kritizovali politici v USA i v zahraničí. Mnozí upozorňovali na to, že tato slova mohou být využita jako propaganda islámských radikálních skupin.

Díky spojení armád několika afrických zemí se sice Šabáb podařilo vytlačit z Mogadiša, ale teroristé dále útočí, a to nejenom v Somálsku, ale také na území sousední Keni.

pavel215-evzen-02 ( 2. ledna 2016 11:39 )

Ten Trumpeta je něco jako u nás lidový vypravěč Fiala z ODS. Rád se se poslouchající šášula, který sice ještě nidky nic nedokázal, ale zato rozumí úplně všemu.

Zobrazit celou diskusi