V Dunaji ve Vídni ležely bankovky v hodnotě přes 100 tisíc eur

Řeka Dunaj  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
6. prosince 2015
12:54

Bankovky v hodnotě přes 100 000 eur (2,7 milionu korun) objevili o víkendu procházející se chodci na dně levého ramena Dunaje ve vídeňské čtvrti Donaustadt. Agentuře APA to potvrdil policejní mluvčí Roman Hahslinger, podle něhož umožnila nález průzračnost vody u druhého jezu v protipovodňovém korytě zvaném Nový Dunaj.

Policie zajistila objevené peníze s pomocí potápěčů z hasičského sboru, řekl Hahslinger. Původ bankovek je prý ale pro policisty zatím hádankou. Bankovky musejí být napřed vysušeny, teprve potom bude možné podrobit je dalšímu zkoumání. Proto zatím stále ještě není jasné, jestli jde skutečně o pravé bankovky, nebo o padělky, zdůraznil policejní mluvčí.

Každopádně podle něj nebyl aktuálně hlášen žádný zločin, u kterého by se rýsovala souvislost s peněžní částkou této výše. Chodci, kteří na bankovky v Dunaji policii upozornili, prý také neviděli nikoho je do Dunaje házet. Proto je prý zcela otevřenou otázkou, jak dlouho už bankovky ve vodě ležely.

Levé rameno Dunaje zvané Nový Dunaj vzniklo v 70. letech minulého století v rámci budování ochrany před záplavami, které by mohly případně katastrofálně zasáhnout blízké centrum rakouské metropole. Prozíravé opatření se uplatnilo například v roce 2002, kdy postihly velké záplavy nejen Vídeň, ale i Českou republiku. Hlavní tok Dunaje a jeho rameno odděluje uměle vybudovaný ostrov Donauinsel, který slouží Vídeňanům k rekreaci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rumungro ( 6. prosince 2015 19:24 )

No, a dunajskej unterwaserman má po vánocích

frantacizek ( 6. prosince 2015 14:42 )

 a jít okolo český bulvární novinář, tak je už po kolena ve vodě a přepočítává, kolik to bude litrů vína, že jo Remešová

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud