Střelba ve Francii: Rukojmí jsou v bezpečí, jednoho z útočníků zadržela policie

Autor: zst, všm - 
24. listopadu 2015
21:22

Všichni zajatci, které v úterý večer neznámí ozbrojenci drželi několik hodin v rodinném domě ve městě Roubaix na severu Francie, jsou už v bezpečí a útočníci byli zneškodněni. Jeden byl zastřelen a ostatní jsou zatčeni. Uvedly večer bez dalšího upřesnění místní úřady. Nešlo podle policejních zdrojů o terorismus, ale o nevydařené loupežné přepadení.

Dva až tři násilníci se kolem 19:00 SEČ pokusili vykrást rodinný dům a poté, co byli vyzrazeni a obklíčeni policií, vzali čtyři lidi v domě jako rukojmí. Zazněly výstřely a přišly zprávy o možných zraněných. Nejprve se dvěma zajatcům podařilo utéci a zbylí dva byli za dosud nejasných okolností osvobozeni, uvedla místní média.

Policie vytvořila velkou bezpečnostní zónu v řádu stovek metrů kolem přepadeného domu. Na místo dorazila speciální zásahová jednotka. Ukončení akce oznámila krátce po 22:30 SEČ. Pachatelé přepadení byli prý dobře vyzbrojeni. Jeden ze zajatců byl údajně ředitel jedné místní banky. Případu se ujali policejní vyšetřovatelé.

Dějištěm incidentu je honosná čtvrť města Roubaix, které leží poblíž Lille u belgické hranice. Střelba vyvolává obavy vzhledem k napjaté situaci ve Francii po teroristických útocích v Paříži ze 13. listopadu a k protiteroristické pohotovosti i v sousední Belgii.

 

 

 

donaf ( 24. listopadu 2015 23:19 )

Kdyby měli ve Francii Procházku, tak by věděli, jak se to dělá, tupci.

donaf ( 24. listopadu 2015 22:52 )

Zatím to jsou loupežníci, uprchlíci z nich nebudou.

tomik007 ( 24. listopadu 2015 20:31 )

 Uprchlici nedaji pokoj dokud nebude po jejich...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud