Zahalená žena si povídala se strážníkem, pak vytáhla nůž a začala bodat: Útok zachytily kamery

Autor: lm, ČTK, vpa - 
9. 11. 2015
11:59

Palestinské násilí v Izraeli se stupňuje! Do útoků na Izraelce se navíc přidávají i ženy. Izrael zveřejnil šokující video útoku jedné z nich, která zákeřně napadla nicnetušícího izraelského pracovníka ostrahy.

Dvaadvacetiletá Hilwa Salim Darwish si při útoku počínala jako chladnokrevný vrah. Žena pocházející z nedalekého Betléma přistoupila k pracovníkovi ostrahy, který střeží oblast Západního břehu Jordánu. „Vypadala napjatě, pořád se rozhlížela a vypadalo to, že se v oblasti příliš nevyzná,“ popsal 33letý strážník Yishai Kreitenberger. Žena pracovníkovi ostrahy předložila palestinské doklady, na základě čehož jí muž řekl, že do oblasti nemůže. V tu chvíli si málem zpečetil osud.

Ve chvíli, kdy strážný ještě kontroloval doklady a krátce se s ženou vybavoval, muslimka vytáhla ze své kabelky nůž a jako smyslů zbavená na něj zaútočila. Dvojice poté zmizela ze záběrů bezpečnostních kamer. Mladému strážníkovi se ale poté podařilo vytáhnout služební zbraň a ženu postřelil. Oba dva skončili v tamní nemocnici.

Video Palestinská útočnice napadla izraelského pracovníka ostrahy. - YouTube
360p 240p

Další Palestinka s nožem napadla vojáky

Palestinská útočnice, která v pondělí s nožem v ruce zaútočila na izraelské vojáky, už tolik štěstí neměla. Třiadvacetiletá Rasha Owaisi údajně přišla pěšky ke kontrolnímu stanovišti poblíž židovské osady Alfej Menaše. Vojáci ji několikrát vyzvali, aby se zastavila, a snažili se ji k tomu přimět varovnými výstřely. Žena ale pokračovala směrem k nim a vytáhla z tašky nůž. Při dalším výstřelu byla zasažena a zabita.

Ministerstvo obrany, které o incidentu hovoří jako o zmařeném útoku na Izraelce, oznámilo, že žena u sebe měla vzkaz pro své příbuzné v případě, že zemře. „Nevím, jak to se mnou skončí. Dělám to s jasnou hlavou, k obraně vlasti a mladých. Nedokážu se smířit s tím, co vidím, a nechci už dále trpět. Rodiče a sourozence prosím, aby mi odpustili. Mám vás ráda, hlavně svého snoubence,“ stojí ve vzkazu.

Palestinci nechtějí Židy na Chrámové hoře

 

 

Násilnosti, při nichž Palestinci útočí na Izraelce hlavně noži a umírají při palbě Izraelců, podle agentury AP od poloviny září nepřežilo 87 lidí. Bylo mezi nimi 12 Izraelců a zbylí jsou Palestinci nebo izraelští Arabové. Z nich více než 40 byli lidé přistižení při útoku.

 

 

Bezprostředním podnětem násilí, které má kořeny v dlouhodobě neřešené otázce palestinské státnosti, je spor o posvátná místa na Chrámové hoře v Jeruzalémě. Nacházejí se tam dvě významné mešity, ale v minulosti zde býval také židovský chrám. V posledních měsících na místo začali chodit Židé ve větším počtu než v minulosti a Palestinci se obávají, že vláda Židům povolí se na hoře modlit, což dosud nesměli. Izraelská vláda nicméně popírá, že má v úmyslu dosavadní režim měnit.

Doporučujeme
balika ( 9. listopadu 2015 17:03 )

Stačí když bude Izrael akceptovat Rezoluci Valného shromáždění OSN č. 181.

xindlceskej ( 9. listopadu 2015 17:00 )

V rámci EU je jediný řešení už dneska: všem muslimům b rozdílu zabavit veskerej majetek, okamžitě eskortovat přes Gibraltar na lodích pod ozbrojenym dohledem zavřít vnejsi hranice EU!

vlasta1 ( 9. listopadu 2015 16:36 )

Tak nevím a zajímalo by mně kolik těch kritiků na té Chrámové Hoře bylo a pro balika na něm je totiž vidět že byl nejdále u nich u rybníka. doporučuji mu aby se tam zajel podívat jak to ve skutečnosti vypadá a né co si přečte v Blesku.

sores ( 9. listopadu 2015 16:13 )

Člověk by měl být vidět a ne zahalený v hadrech, už to svědčí o tom, že ten národ není normální!!! Jsou to polodivoši bez kultury a to se k nám stěhuje. Jsem vůči nim těžký rasista i když nejsou všichni úplně stenjí vrazi a válečníci.

balika ( 9. listopadu 2015 15:50 )

nepište tu blbosti, když o tom nic nevíte

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa