Nová záhadná nemoc ze Sibiře zabíjí děti: Doktoři marně hledají lék

Autor: mb - 
21. října 2015
06:43

Ruští doktoři objevili na Sibiři novou smrtící chorobu, která zabíjí malé děti – jakmile na ně nemoc zaútočí, nedožijí se třetího roku života. Doktoři jsou v boji s chorobou zatím bohužel bezbranní, neexistuje žádný účinný lék.

„Právě zkoumáme novou, velmi nebezpečnou chorobu, která způsobuje nezvratné metabolické změny u dětí, ty se pak nedožijí ani třetího roku života. Z 16 pacientů, které jsme diagnostikovali, jsou naživu už jen dva,“ prohlásila pro ruská média Dr. Naděžda Maksimova, ředitelka laboratoře na Severovýchodní federální univerzitě, která nemoc odhalila.

Zabíjí rychle

Nemoc je způsobena mutací v genech, jakmile dojde k rozvoji choroby, postupuje velmi rychle a prognóza je špatná. Děti, které trpí touto genovou mutací, se většinou nedožijí třetího roku života.

Záblesk naděje?

Přestože podle Dr. Maksimovové neexistuje na nemoc účinný lék, medici se nevzdávají. Jedno z batolat, které je ještě naživu, bylo transportováno do nemocnice v Japonsku na pozorování a spolupráce s japonskými kolegy přinesla první plody. „Našli jsme konkrétní genovou mutaci v DNA dítěte. Myslím si, že se jedná o velký krok kupředu. Doufejme, že nalezneme lék,“ vysvětluje Dr. Maksimova.

tgbg ( 21. října 2015 19:28 )

V laboratořích v Rusku.

balika ( 21. října 2015 11:48 )

aids, ebola, prasečí chřipka, ptačí chřipka a další - vše uměle stvořeno v laboratořích

prycsnima ( 21. října 2015 11:05 )

 No jen aby nešlo zase o umělé vytvořenou nemoc jako to bylo u aids.a pharmaindustrie zas bude vydělávat miliardy.

tgbg ( 21. října 2015 08:14 )

Rusáci by se měli věnovat léčení svých dětí a ne vraždit ukrajinské a syrské.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud