Tohle není Halloween. Rakve z hrobů v USA vyzvedly ničivé záplavy

Autor: ČTK, mb - 
6. 10. 2015
14:45

Bouřkové deště si v amerických státech Jižní a Severní Karolína na jihovýchodě USA o víkendu vyžádaly nejméně osm mrtvých. Zároveň způsobily i morbidní podívanou. Voda z mělkých hrobů vyplavila rakve, nebožtíci tak pluli na vlnách ve svých „posmrtných korábech“.

Bouře přinesla do některých částí Jižní Karolíny od pátku 500 milimetrů srážek. Jihokarolínský guvernér Nikki Haley řekl, že části státu byly zasaženy tisíciletými dešti. Hladina řeky Congaree je na nejvyšší úrovni od roku 1936. „Pokud jste doma, zůstaňte doma,“ vyzval guvernér obyvatele.

 

Jižní Karolína hlásí šest mrtvých v souvislosti s deštivým počasím. Z toho čtyři lidé zahynuli při dopravních nehodách. Další dvě oběti na životech zaznamenaly úřady v Severní Karolíně. Navíc déšť a následné záplavy zapříčinily, že voda vyplavila rakve z hrobů. Sociální sítě následně okamžitě zaplnily snímky plujících nebožtíků v rakvích.

Zaplavená města, silnice a železnice

Přívalové deště též zaplavily dálnice podél pobřeží Jižní Karolíny mezi městy Charleston a Georgetown. Devítitisícový Georgetown se ocitl z větší části pod vodou a čtyři významné dálnice vedoucí do města byly uzavřeny. „Lidé jsou evakuováni ze svých domovů ve člunech,“ řekla mluvčí okresu Jackie Broach.

Záplavy rovněž postihly Columbii, hlavní město státu, kde se hladina řeky Congaree během 12 hodin zvedla o tři metry. Obyvatelé si mají převařovat vodu určenou k pití, protože narušeno je potrubí. Kvůli velké vodě byla na více než stokilometrovém úseku uzavřena důležitá dálnice na východním pobřeží USA Interstate 95.

Postižena je také železniční doprava. Na mnoha místech padly srážkové rekordy. V Charlestonu byly zaznamenány nejvydatnější srážky za říjen, a to během pouhých prvních čtyř dní měsíce.

 

Doporučujeme
tesarl ( 6. října 2015 22:59 )

Tý woe, ti Amíci neuměj ani pořádně pohřbít člověka. Nebo to byla blka Pgga co se šla s kamarádkama koupat na přehradu. Každá tak 170 kg - bylo jich asi 18...hm to by šlo. Voda stoupla a oni tomu říkaj záplavy.

ruudazvostravy ( 6. října 2015 17:13 )

No kchůrva,to je ňamka,docela sem dostal chuť na rakvyčki se šlehačkou.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa