Čtvrtek 20. ledna 2022
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Oblačno 2°C

„Bůh pláče pro zneužívané děti,“ varoval papež biskupy. Někteří kryjí pedofily

Autor: ČTK - 
27. září 2015
19:55

Papež František se během posledního dne své návštěvy ve Spojených státech setkal s oběťmi sexuálního zneužívání dětí kněžími. Slíbil, že lidé zodpovědní za toto zneužívání budou pohnáni k zodpovědnosti.

Papežovo prohlášení je podle agentury AP důrazným varováním pro americké biskupy, kteří čelí obvinění, že se snaží v řadách církve krýt ty, kdo dětem ubližují.

„Bůh kvůli sexuálnímu zneužívání dětí pláče,“ řekl papež na shromáždění biskupů ve Filadelfii. Vyzval ke zvýšenému dohledu, který by zajistil ochranu mládeže.

Kvůli zneužívání nezletilých byly v minulosti obviněny či odsouzeny stovky kněží v Evropě i Spojených státech. Letos papež schválil vytvoření nového vatikánského soudu pro stíhání biskupů, kteří osoby zneužívající děti chrání.

Vatikán od roku 2004 do roku 2014 kvůli sexuálnímu obtěžování dětí zbavil úřadu 848 kněží a dalších 2572 potrestal menšími tresty.

Podívejte se na papežovu cestu po USA:

oliiiii3 ( 1. října 2015 10:25 )

Vzdyt to jsou sami pedofilove, vrznout si nemuzou, tak zneuzivaji deti. To bylo vzdycky, jeptisky rodily deti, a hned je po porodu zabili aby se to nekdo nedozvedel. Panbickari.

1pravda1 ( 29. září 2015 22:02 )

Je to i vina rodičů - dítě bez rodiče nemá v kostele co dělat!!! Kněží mají být jen dospělí a neobklopovat se malými dětmi jak to vidíme při bohoslužbách. A zrušit těm prasatům celibát, ať si zajdou do bordelu a neprzní malé děti. A to Kalousek, Benda, Nečas a spol. valí těm prasatům miliardy.

sores ( 28. září 2015 13:15 )

 Že bůh pláče? To je mi ale šaškaráda! Vždyť se mu říká všemohoucí tak proč tomu nezabrání když může všechno ten údajný bůh všemohoucí????????? Když je takový lidumil jak se může dívat na to utrpení na planetě????????? Prostě šaškárna.

Zobrazit celou diskusi
Další videa