Slovenský prezident Andrej Kiska podstoupí v Plzni operaci. V nemocnici zůstane tři dny

Slovenského prezidenta budou operovat v Plzni.
Autor: ČTK - 
20. 8. 2015
09:24

Slovenský prezident Andrej Kiska ve čtvrtek dopoledne ve Fakultní nemocnici v Plzni podstoupí operaci v oblasti kyčelního kloubu. Informoval o tom mluvčí slovenské hlavy státu Roman Krpelan. Zákrok proběhne v plné narkóze a podle lékařů potrvá nanejvýš dvě hodiny. Kiska by měl být hospitalizován tři dny.

"Prezident dlouhodobě pociťoval bolest v oblasti kyčelního kloubu, proto podstoupil konzervativní formu léčby, která ale nepřinesla kýžený výsledek, a bolesti přetrvávaly," uvedl Krpelan.

Slovenští lékaři doporučili dvaapadesátiletému Kiskovi operaci miniinvazivní technikou na některém vysoce specializovaném pracovišti v zahraničí, mezi která se podle mluvčího řadí i plzeňská fakultní nemocnice.

Potíže s kyčelním kloubem měl i Kiskův předchůdce v prezidentském úřadě Ivan Gašparovič. V roce 2011 se podrobil operaci výměny pravého kyčelního kloubu.

Podrobnosti připravujeme

Doporučujeme
rentierskej ( 20. srpna 2015 15:51 )

ovšem slováci pak nemohou být hrdi na svého presidenta; (dokazuje jen, jak dalece si NEVÁŽÍ práce místních lékařů)! říkal jsem to už tehdy: obyčejná KYŠKA...

rentierskej ( 20. srpna 2015 15:49 )

 tolik si slováci přáli samostatnost a ejhle... copak na slovensku nezvádnou ani prostou opetraci kyčelního kloubu?!

tenco ( 20. srpna 2015 14:15 )

Pochopil a to dokonale.Až budou jezdit standardně do Plzně i obyčejní Slováci , tak mi dejte vědět.

nosradamus ( 20. srpna 2015 12:58 )

Máš pravdu ty uprdený čecháček...kyčle je len finta,ide mu o doktorát.

kajman1 ( 20. srpna 2015 11:39 )

 Jeje co že se nechá operovat v Čechách ? Když prezentuje tak supr doktory ,nemocnice co mají slováci asi to tak žhavé není a slováci k dokonalosti mají daleko

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa