Slovenský prezident Andrej Kiska podstoupí v Plzni operaci. V nemocnici zůstane tři dny

Slovenského prezidenta budou operovat v Plzni.  (Autor: Nový Čas)
Autor: ČTK - 
20. srpna 2015
09:24

Slovenský prezident Andrej Kiska ve čtvrtek dopoledne ve Fakultní nemocnici v Plzni podstoupí operaci v oblasti kyčelního kloubu. Informoval o tom mluvčí slovenské hlavy státu Roman Krpelan. Zákrok proběhne v plné narkóze a podle lékařů potrvá nanejvýš dvě hodiny. Kiska by měl být hospitalizován tři dny.

"Prezident dlouhodobě pociťoval bolest v oblasti kyčelního kloubu, proto podstoupil konzervativní formu léčby, která ale nepřinesla kýžený výsledek, a bolesti přetrvávaly," uvedl Krpelan.

Slovenští lékaři doporučili dvaapadesátiletému Kiskovi operaci miniinvazivní technikou na některém vysoce specializovaném pracovišti v zahraničí, mezi která se podle mluvčího řadí i plzeňská fakultní nemocnice.

Potíže s kyčelním kloubem měl i Kiskův předchůdce v prezidentském úřadě Ivan Gašparovič. V roce 2011 se podrobil operaci výměny pravého kyčelního kloubu.

Podrobnosti připravujeme

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rentierskej ( 20. srpna 2015 15:51 )

ovšem slováci pak nemohou být hrdi na svého presidenta; (dokazuje jen, jak dalece si NEVÁŽÍ práce místních lékařů)! říkal jsem to už tehdy: obyčejná KYŠKA...

rentierskej ( 20. srpna 2015 15:49 )

 tolik si slováci přáli samostatnost a ejhle... copak na slovensku nezvádnou ani prostou opetraci kyčelního kloubu?!

tenco ( 20. srpna 2015 14:15 )

Pochopil a to dokonale.Až budou jezdit standardně do Plzně i obyčejní Slováci , tak mi dejte vědět.

nosradamus ( 20. srpna 2015 12:58 )

Máš pravdu ty uprdený čecháček...kyčle je len finta,ide mu o doktorát.

tenco ( 20. srpna 2015 10:08 )

Ty trubko z EU , ty si myslíš , že by tebe vzali na vyhlášenou kliniku do Londýna nebo Německa na operaci, jako obyčejného Čecha, a VZP by ti to proplatila? Už nehul.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud