Sesuv půdy v Itálii: Čech pod masou bahna našel smrt, jeho manželka je v kritickém stavu

Autor: ČTK - 
5. srpna 2015
17:41

Obrovský sesuv půdy způsobený prudkými dešti usmrtil v noci na dnešek v turistické oblasti na severu Itálie nejméně tři lidi, jedním z nich je i český občan. Další Češka je ve velmi vážném stavu v nemocnici.

Původní informace hovořily o tom, že obětí je polský občan, to se ale nepotvrdilo. Jak napsal italský list La Repubblica, sesuv půdy a velké množství bahna se navalily na automobily parkující před jednou z chat a smetly je.

V jednom z vozů byl v tu chvíli český manželský pár, šestapadesátiletého muže se již nepodařilo zachránit, jeho tělo bylo objeveno dnes před osmou hodinou ráno několik metrů od auta. Třiačtyřicetiletá žena utrpěla vážná zranění, silně podchlazená a v kritickém stavu byla převezena do nedaleké nemocnice.

 

K sesuvu došlo ve městě San Vito di Cadore poblíž známého horského střediska Cortina d´Ampezzo v Dolomitech. V oblasti došlo k podobným neštěstím i v minulosti, v roce 2009 tam sesuv půdy zabil dva lidi.

Druhou obětí sesuvů půdy je mladá dívka, která byla nalezena o několik hodin později. "Našli jsme dívku ve věku okolo 14 let. Nebylo možné ji identifikovat. Z našeho města ale nepochází," řekl agentuře ANSA místostarosta Andrea Fiori. Třetím dosud objeveným mrtvým je neznámý asi čtyřicetiletý muž. Mohlo by jít o příbuzného mrtvé dívky. Policie se nyní snaží zjistit jejich totožnost a nevylučuje, že i další dva mrtví jsou cizinci. Některá italská média zmiňovala, že by mohli pocházet z Německa.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud