Hledač pokladů našel na Vysočině zakopanou mrtvolu: Její stáří určí expertiza

Ilustrační foto
Autor: čad - 
22. října 2019
16:56

Lidské ostatky našel hledač kovů v lese nedaleko obce Habry na Havlíčkobrodsku. Protože existuje pravděpodobnost, že ke smrti došlo cizím zaviněním, případem se začala zabývat policie. 

Lidské ostatky uložené do mělkého hrobu nalezl před časem hledač kovů u obce Habry na Vysočině. Podle informací Blesku se uvnitř nacházely také  pozůstatky tkaniny a je pravděpodobné, že tělo odpočívalo v hrobě 20 i více let. Na případ upozornila TV Nova.

„Byla nařízena soudní pitva a bude provedena antropologická analýza a také analýza DNA,“ uvedla pro Blesk policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle informací Blesku k nálezu došlo v oblasti, ve které se během druhé světové války pohybovali němečtí vojáci. Je proto možné, že tělo patří některému z nich. Právě antropologická analýza má pomoci určit stáří ostatků, z nichž se údajně dochovaly už jen kosti.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Monikay ( 23. října 2019 14:35 )

já myslela že našel poklad a on kostru

offline ( 22. října 2019 19:01 )

Může si vybrat stehenní nebo lýtkovou kost !

starypes ( 22. října 2019 18:54 )

Ze suchého z nosa.

agfor ( 22. října 2019 18:14 )

Z čeho dostane 10% nálezného ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud