Mladík (†28) snědl slimáka a zemřel: Byl to odvážný kluk, vzpomínají na nadějného ragbistu přátelé

Autor: rc - 
6. listopadu 2018
11:24

Obyčejná klukovina stála mladého nadějného sportovce život. Sam Ballard (†28) se před osmi lety vsadil s přáteli, že spolkne slimáka, dopadlo to však tragicky. Plž měl v sobě nebezpečného parazita, který mladíkovi způsobil poškození mozku a následné ochrnutí. Po osmiletém boji o život podlehl. Přátelé a rodina si talentovaného ragbistu pamatují jako statečného muže, který bojoval o život ze všech sil a na sociálních sítích se s ním loučí.

Osm let bojoval o život Sam Ballard, který však nakonec svou bitvu prohrál. Sam zemřel ve svých osmadvaceti letech v pátek. Přitom před osmi lety byl talentovaným sportovcem, který měl před sebou slibnou kariéru jako hráč ragby. Vše však překazila jedna zdánlivě neškodná sázka s přáteli.

V roce 2010 byl na narozeninové party svého kamaráda a tehdy se vsadil, že spolkne slimáka! Takové sázky uzavírá každý druhý kluk, který se chce předvést před svými přáteli, tato sázka však měla tragický konec.

Sam, kterému bylo tehdy devatenáct let, upadl do kómatu, v němž strávil neuvěřitelných 420 dní! Lékaři rodině řekli, že byl infikován »krysím plicním červem« a dostal meningoencefalitidu. „Sam si vede opravdu dobře. Je to stále ten samý usměvavý Sam a směje se hodně. Bude znova mluvit a chodit,“ tvrdila ještě v roce 2011 jeho máma Katie. Všechno však bylo jinak. Sam ochrnul, po třech letech strávených v nemocnici se vrátil domů, kde nakonec po pěti letech zemřel. Poslední slova, která své mámě řekl, byla: „Miluji tě.“ 

„Ať Samova hvězda září navždy, stejně tak jako když byl naživu,“ napsal jeden z jeho přátel. „Je to strašné, můj syn byl jeho spolubydlící v rehabilitačním centru. Byl to odvážný mladý muž. Odpočívej v pokoji, Same, a upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ zavzpomínal na odvážného chlapce další truchlící. „Doufám, že přátelé, kteří byli u toho, když spolkl slimáka, s ním byli. Hlavně ten, který ho vyhecoval,“ napsal další. „Odpočívej v pokoji, Same. Doufám, že tví přátelé budou v nadcházejících letech navštěvovat tvou mámu a rodinu. Soucítím s vámi všemi.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jasnovidec01 ( 6. listopadu 2018 12:46 )

Ty v.o.l.e kdyby spolknul tebe tak nepřežije 24 hodin jsi plný jedu už podle příspěvku

simeone ( 6. listopadu 2018 12:28 )

Ale ale, novinářská žumpo. Byl to opravdu slimák, nebo spíše muslimák?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud