V 7 letech ji zhypnotizovali, aby zapomněla na sexuální zneužívání: Vzpomněla si a zapálila se

Autor: ital - 
10. září 2018
06:30

Stefanie Joanna Sowa (27) se pokusila o sebevraždu upálením poté, co zjistila, že byla v dětství sexuálně zneužívána. Utrpěla popáleniny na 40 procentech povrchu těla, ale přežila. Následky svých zranění se nebála zveřejnit na internetu.

Ve věku třiadvaceti let, kdy jí zemřel dědeček, jenž byl pro ni velkou životní oporou, upadla Stefanie do těžkých depresí a hlubokých úzkostí. Aby se jich zbavila, rozhodla se podstoupit terapii, jejíž součástí byla i hypnóza. Ta jí vybavila šokující vzpomínky z dětství, které vytlačila. Mezi ně patřilo pohlavní zneužívání.

„Zjistili jsme, že jsem od svých sedmi let podstupovala hypnotickou terapii, abych zapomněla na to, co se mi dělo,“ říká Stefanie. „Všichni mi lhali, rodiče i doktoři,“ dodává s tím, že od 13 let musela brát prášky na stabilizaci nálad.

„Začal jsem se cítit mizerně. Skončila jsem v práci a známky ve škole se mi zhoršily. Nikdo mi nepomohl a já začala mít pochybnosti sama o sobě.“

Po dvou letech trápení a úzkostí Stefanie viděla jedinou cestu, jak najít mír. A to ve smrti. Pokus o sebevraždu sice přežila, avšak utrpěla popáleniny na 40 procentech těla a musela podstoupit okolo 50 operací.

Ze zjizveného těla si však starosti nedělá. „Chtěla jsem zemřít, ale teď bojuji za to, abych žila. Uvědomila jsem si, že něco znamenám. Stále si zasloužím štěstí, lásku, úctu a život,“ říká Stefanie hrdě. „Lidé se o váš zevnějšek starají méně, než si myslíte.“

Kalifornská rodačka dále dodává: „Sebedůvěra je ta nejvíc sexy věc, kterou můžete nosit. Nebojte se ukázat své jizvy. Za každého člověka, který se s vámi necítí dobře, je deset dalších, kteří vás podpoří. Vaše tělo je pouze plavidlo, které nese vaši úžasnou osobnost,“ říká žena, která se nebála své jizvy ukázat veřejnosti na internetu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

baronessa ( 10. září 2018 09:35 )

Tož nevím. Nebylo by lepší se nezapalovat a spíš svoje trauma z dětství otevřeně zveřejnit? To by podle mě bylo přínosnější, než si ničit tělo. To není dobrý příklad.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud