Matka neřešila těhotenskou cukrovku: Porodila sedmikilového obříka!

Autor: Kristýna Beránková - 
2. 6. 2018
14:39

Neléčila si cukrovku a kvůli tomu porodila více než sedmikilového otesánka. Nastávající matka vážící 170 kilo šokovala na začátku května personál v porodnici v pražském Podolí. Lékařům se vyhýbala, pak prosila o pomoc.

Obézní rodička podle informací Blesku nechodila na kontroly ke gynekologovi ani do těhotenské poradny. Nebyla schopná doložit žádná zdravotní vyšetření. Svou těžkou cukrovku v těhotenství nijak neřešila a údajně měla i svévolně vysadit léčbu inzulinem, protože ji považovala »za zbytečnou «. „Mohu potvrdit, že v našem zařízení skutečně přišlo na svět dítě vážící více než sedm kilo. Matka trpěla nekompenzovaným diabetem,“ potvrdil Blesku doc. MUDr. Jaroslav Feyereisl, CSc., ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě. Doplnil také, že bylo vyloučeno, že by žena chlapce mohla porodit přirozenou cestou, a pochválil své podřízené za zvládnutí náročné operace.

Rizika podcenili

Žena i její partner, otec dítěte, měli být vyznavači alternativních metod a údajně se chystali na domácí porod. Když ale došlo na lámání chleba, raději přišli s prosíkem do špičkové porodnice. Šokovaní lékaři museli přistoupit k císařskému řezu a obří miminko z mohutného těla matky vyprostit, i když jim zcela chyběly jakékoliv lékařské informace, jak těhotenství probíhalo. Naštěstí dokázali ženu i novorozence zachránit. Oba už jsou doma. Rodiče si podle informací Blesku rizika svého chování vůbec nepřipouštěli. Klučina přitom vážil tolik, co běžná miminka zhruba v půl roce. Zda se nekontrolovaná cukrovka na jeho zdraví podepsala, se ukáže až časem…

Co miminku hrozí?

Dítě matky s neléčenou cukrovkou trpí tzv. diabetickou fetopatií. Jeho orgány rostou nerovnoměrně, mohou ho trápit poruchy srdečního rytmu, problémy s dýcháním. V pozdějším věku pak neurologické potíže, špatný vývoj mozku a rozvoj obezity.

Víte, že...

Největší miminko, které přišlo na svět přirozenou cestou, byl George Joseph King z Velké Británie s váhou 7,002 kg. Při porodu mu lékaři museli zlomit několik kostí a dvacet minut ho oživovali.

Video: Zastrašování a násilí: Aktivistky upozorňují na špatné zacházení ve slovenských porodnicích

Video  Zastrašování a násilí: Aktivistky upozorňují na špatné zacházení ve slovenských porodnicích  - tv Joj

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

naidka ( 2. června 2018 16:50 )

Dítě vypadá jak roční Číňan.

cocumysvole ( 2. června 2018 15:39 )

To je čimburaso.

radsab ( 2. června 2018 15:08 )

Chápu proč je článek bez aktuálních fotek...

hasickajana ( 2. června 2018 15:07 )

váha 170 kg, IQ 70

Zobrazit celou diskusi
Další videa