Rakovina přinutila krásku (†21) k potratu kvůli chemoterapii: Boj o život stejně prohrála

Autor: dce - 
11. 4. 2018
16:07

Mladá Britka (†21) obětovala možnost stát se matkou, aby mohla podstoupit léčbu rakoviny. Trpěla akutní lymfoblastickou leukemií a její stav byl velice vážný. Dívka se na miminko velmi těšila, věděla ale, že bez léčby zemře. Ačkoliv úspěšně podstoupila chemoterapii a transplantaci kostní dřeně, před pár dny zemřela. Zabila ji infekce.

Charlotte Smith (22) byla 11 týdnů těhotná, když ji začala extrémně bolet záda. Lékaři jí bohužel diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukemii a doporučili jí jako léčbu chemoterapii. Zároveň ji upozornili, že pokud se bude dítě pokoušet donosit, vážně tím ohrozí svůj život. Na dítě se ale velice těšila a často o těhotenství mluvila s přáteli.

„Kvůli miminku mě to moc štvalo. Ale byl to buď můj život, nebo život dítěte a já nechtěla umřít. V krvi jsem měla 84 % rakovinotvorných buněk…,“ řekla Charlotte médiím. Nakonec přistoupila k potratu – své miminko si ale ještě nechala ukázat na ultrazvuku.

Později úspěšně podstoupila dvě kola chemoterapie a transplantaci kostní dřeně od svého bratra. Jenže pak se její zdraví začalo náhle zhoršovat. Podle jejích přátel se nakazila pneumokokovou infekcí a dostala sepsi. Začátkem dubna zemřela.

Její rodina a kamarádi na Facebooku sdílí smutné statusy a truchlí. Charlotte před smrtí ještě zveřejnila petici za krevní testy pro ženy v brzkých stadiích těhotenství – právě ty totiž odhalily její rakovinu. Mnoho žen ale tyto testy nepodstupuje. Přátelé nyní v jejím odkazu pokračují a ve středu dosáhli požadovaného počtu podpisů.

Kráska (†21) s rakovinou musela na potrat, aby mohla začít chemoterapii. Boj o život stejně prohrála.Kráska (†21) s rakovinou musela na potrat, aby mohla začít chemoterapii. Boj o život stejně prohrála. | Facebook

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

matno ( 11. dubna 2018 17:06 )

Krásná holčina. Ale proč musela na každé fotce dělat "kačera" ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa