Nejtěžší dítě světa: Chlapec váží v 10 měsících 28 kg. Je takový z mateřského mléka, myslela si matka

Autor: shp - 
13. listopadu 2017
21:14

Teprve desetiměsíční Luis Manuel Gonzales z Mexika váží ve svém nízkém věku šílených 28 kilogramů. To je totiž běžná váha devítiletého dítěte, ne malého miminka. Doktoři stále nevědí, co mu je. Jeho matka Isabela Pantoja (24) říká, že si myslela, že se synkovi záhadně vyšplhala váha, protože má kvalitní mateřské mléko.

Když se Luis Manuel narodil, vážil 3,5 kilogramu. Ve dvou měsících to bylo již děsivých 10 kilo. Za následujících osm měsíců nabral mexický chlapec dalších 18 kg. Jeho rodiče jsou zoufalí a lékaři zatím bezradní. Dosud se jim nepodařilo zjistit, co přesně dítěti je.

Nejpravděpodobnější teorií však je, že trpí Praderovým-Williho syndromem. Jde o vzácné genetické onemocnění typické nezvladatelnou chutí k jídlu, malým vzrůstem a mírnou mentální retardací. Dětem s tímto postižením se pomaleji vyvíjí mozek, genitálie a mají oslabené svalstvo.

Myslela jsem si, že je takový z toho, že mám dobré mateřské mléko,“ řekla maminka Isabela. Mexičtí lékaři rodině nabídli hormonové injekce s nejistým účinkem. Jedna dávka hormonů ale stojí v přepočtu 13 tisíc korun. To je pro rodinu nepředstavitelná částka. Otec Mario Gonzales totiž nevydělává dost peněz. Jeho měsíční renta je v přepočtu pouhých 4500 Kč.

Chlapec je na tom ale hodně špatně. Nepohybuje se a dokáže maximálně vzpřímeně sedět. Naděje však rodině přesto svitla. Rodině totiž nabídla pomoc chirurgyně Silvia Orozco, která je zároveň specialistou na výživu. K léčbě však potřebuje chlapcovy výsledky krevních testů z USA, na které se stále čeká…

Podívejte se na příběh 190kilového chlapce:

Video 190kilový Arya rád plaval v bazénu, z vody ho ale museli vytahovat. - youtube.com

prycsnima ( 13. listopadu 2017 22:21 )

 Tlustý hnusný prežraný sv ině . Fuj humus.A jak smrdí v rozkroku utelpanci zapaření.

587587 ( 13. listopadu 2017 22:20 )

Matka nemá vysoce kvalitní mléko, ale nasr*áno v mozku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud