Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Babišovi zrušili termín u Zemana, Fiala o schůzku ani nežádá. Povolební jednání se zadrhla

Autor: ČTK, dp - 
11. října 2021
13:00

S žádostí o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem lídr koalice Spolu a předseda ODS Petr Fiala počká, až budou zprávy, že se zdravotní stav hlavy státu zlepšil. ČTK v pondělí sdělil, že nyní neví, jak vážný je prezidentův stav. Schůzku, o kterou chtěl požádat na základě výsledků voleb, považuje za důležitou pro všechny další kroky, které je v České republice potřeba udělat.

„Teď skutečně počkám, myslím si, že je to lidsky pochopitelné. Nevíme, jak vážný je zdravotní stav pana prezidenta. Když je na jednotce intenzivní péče, asi není možné se s ním scházet. Vyčkám, až budou zprávy o tom, že se zdravotní stav pana prezidenta zlepšil, což mu přeji. Pak samozřejmě budu rád, když se budeme moci setkat, je to důležité pro všechny další kroky, které je v České republice potřeba udělat,“ uvedl.

S prezidentem se plánoval sejít i současný premiér Andrej Babiš (ANO), a to ve středu. „Schůzka ve středu nebude,“ napsal v SMS Andrej Babiš Blesku k původně plánovanému povolebnímu setkání a jednání premiéra s prezidentem Milošem Zemanem.

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), která ve sněmovních volbách získala nejvíce voličských hlasů, a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) podepsaly hned v sobotu po volbách memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu. V memorandu požádaly prezidenta Miloše Zemana, aby pověřil Fialu jednáním o sestavení kabinetu. Koalice se také zavázaly, že budou jednat o vládě pouze společně a nevstoupí do jednání s dalšími subjekty. O jednání se Spolu přitom ohlásil zájem premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Video  Tisková konference po jednání koalic  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Vítězná koalice Spolu a třetí Piráti se Starosty budou mít v nové Sněmovně 108 mandátů. V nejbližších dnech budou obě koalice jednat o programu a budoucím uspořádání.

Zeman byl do nemocnice převezen v neděli po poledni. Podle jeho ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala jsou důvodem hospitalizace komplikace provázející jeho chronické onemocnění. Zeman je podle něj hospitalizován na pracovišti intenzivní medicíny. Podle dnešního sdělení mluvčí nemocnice Jitky Zinke je jeho stav stabilizovaný. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v neděli řekl, že převoz prezidenta do nemocnice neohrožuje povolební vyjednávání a ústavní situaci. Uvedl, že prezident nyní potřebuje klid na léčbu, o jejím průběhu a délce rozhodnou lékaři.

Array

loft ( 11. října 2021 16:04 )

Pekarové svítí oči a je vnitřně neklidná, jak malé děcko, když uvidí vánoční stromek s dárky. Je vidět, jak se nemůže dočkat, až bude někde ministrovat, ale s ní je to o velký průser. Je hlou-pá, nevidí si do pusy, chováním arogantní,žádný cit , ráda útočí a přitom nemá o ničem ani ponětí. Myslím si, že to s ní Fiala nebude mít vůbec lehké.

jajas ( 11. října 2021 13:47 )

Docela legrační to video, když se konečně dostane ke slovu Bartoš, tak když jsem ztišil zvuk a jen na to koukal, jak se ti čtyři při jeho projevu tváří.....no nemyslím, že by se jim tam hodil....asi mají obavy, že jako uražený bude o to více prudit....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa