K další Babišově ženě přiletí čáp. Po smutku nad Gottem oznámila hejtmanka těhotenství

Aktualizováno -
4. října 2019
14:30
Autor: ČTK - 
4. října 2019
11:15

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) je těhotná. A následuje tak svou hejtmanskou kolegyni z ANO Jaroslavu Jermanovou Pokornou. Šťastnou zprávu oznámila nedlouho poté, co i jí zarmoutil odchod pěvecké legendy Karla Gotta. Vildumetzová skončí coby hejtmanka Karlovarského kraje i šéfka Asociace krajů, zůstane však poslankyní a členkou rady Karlovarského kraje.

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) se funkce hejtmanky Karlovarského kraje vzdá do konce roku. Důvodem je těhotenství šestačtyřicetileté Mračkové Vildumetzové. Hejtmanka to uvedla na svém facebookovém profilu.

„Tak je to tady. Radostná zpráva. Náš osobní život se změní. Doktoři nám potvrdili, že čekáme miminko a že je vše na dobré cestě. Jsme strašně moc šťastní. Jedna kapitola našeho života začne, jiná zase skončí,“ oznámila hejtmanka na sociálních sítích.

Svatbu měla loni. Porodila už i kamarádka Jermanová

Za regionálního politika ODS Jana Mračka se hejtmanka provdala loni v srpnu, ani na její svatbě stejně jako v případě Jaroslavy Jermanové Pokorné nechyběl premiér Andrej Babiš (ANO). „Gratuluji! A přeji mnoho štěstí,“  vzkázal nyní Vildumetzové přes facebook.

Svatební koalice: Jana Vildumetzová (ANO) si vzala Jana Mračka (ODS). Nechyběl ani Andrej Babiš (17.8.2018)Svatební koalice: Jana Vildumetzová (ANO) si vzala Jana Mračka (ODS). Nechyběl ani Andrej Babiš (17.8.2018) | facebook A. Babiše

Pokorná Jermanová porodila letos v březnu, narodila se jí dcera Ema. Na rozdíl od Vildumetzové se ale funkce v čele kraje nevzdala, do práce se vrátila zhruba po šestinedělí.

„Rozhodla jsem se, že nejpozději do konce roku předám funkci hejtmanky. V čele našeho kraje musí stát někdo, kdo se mu může věnovat 24 hodin denně. Moc děkuji všem za dosavadní spolupráci i podporu,“ vysvětlila Vildumetzová.

Jaroslava Pokorná Jermanová s manželem a dcerou EmouJaroslava Pokorná Jermanová s manželem a dcerou Emou | Facebook/Jaroslava Pokorný Jermanová

Smutek nad úmrtím Gotta

Vildumetzová podotkla, že její těhotenství zatím neprovázejí problémy, ale je možné, že ji zdravotní stav přiměje některé aktivity utlumit. Pobývat bude zatím jak v Praze, tak v Karlových Varech, byť zřejmě omezí cestování.

Vildumetzová přitom mohla dát konečně plný průchod radosti, kterou zakalil v posledních dnech smutek nad úmrtím Karla Gotta. „Úžasný, výjimečný člověk, mistr Karel Gott. Děkuji, že jsem mohla být alespoň malou chvíli ve Vaší blízkosti. Moc to bolí. Srdce nehasnou. Upřímnou soustrast všem blízkým,“ napsala v úterý na svůj facebook Vildumetzová.

Nástupci jsou možní dva. Oba z hnutí ANO

Kdo ji v čele kraje nahradí, se zatím neví. „V pondělí mám svolané krajské předsednictvo, kde to budu řešit s kolegy z vedení hnutí ANO a chtěla bych, abychom tu situaci vyřešili už 11. listopadu, kdy svolávám mimořádné zastupitelstvo kvůli dofinancování sociálních služeb. A abychom už tam rozhodli o mém nástupci s nějakým následujícím datem. Ráda bych, pokud mi to zdravotní stav dovolí, dokončit zahájení oprav Císařských lázní a chtěla bych předat zodpovědný rozpočet na rok 2020,“ řekla ČTK hejtmanka.

Jako o jejích možných nástupcích se mluví o dvou náměstcích - Petru Kubisovi (ANO), který má na starosti sociální věci nebo Martinu Hurajčíkovi (ANO), náměstkovi pro dopravu. Může ale padnout i jiné jméno.

Nejasný je termín předání funkce předsedkyně Rady Asociace krajů ČR. Další jednání rady je svoláno na prosinec. Jestli už bude zvolen nový hejtman nebo na jednání bude ještě nynější hejtmanka, se teprve uvidí. Mračková Vildumetzová řekla ČTK, že by byla ráda u volby nového předsedy.

Vildumetzová se pozice hejtmanky chtěla vzdát už loni v únoru, protože po volbách do Sněmovny se stala poslankyní. Širší vedení hnutí ANO totiž vyzvalo po sněmovních volbách v roce 2017 své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, aby si vybrali jednu z funkcí. Později si to Mračková Vildumetzová rozmyslela hlavně proto, že byla 11 hlasy zvolena předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, což označila za pozici významnou a prestižní.

Miloš Zeman s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou v Karlovarském krajiMiloš Zeman s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou v Karlovarském kraji | Facebook M. Zemana

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

junkiexl ( 6. října 2019 20:44 )

Bures ma uz i dokonce povoleny harem? On ty vsechny anonistky naboural? A cim proboha? Vzdyt ty boule v kalhotech jsou jenom jeho ctyri mobily, jeden na vladu, jeden domu, jeden na Hrad a jeden na Kreml. Asi ma pod palcem i spermabanky.

satanas ( 5. října 2019 18:16 )

Jen houst a tvrde na delohu! Babisovcu neni nikdy dost!!

tomik007 ( 4. října 2019 16:30 )

V tom Czapim hniazde to fofruje jak ve sporaku

a-z- ( 4. října 2019 14:46 )

Vedlejšák ve Sněmovně si nechala. Tomu se nemusí věnovat 24 hodin denně.

bostonskyvitr ( 4. října 2019 14:40 )

Á další Burešův pohůnek se sníženým IQ hýká,jak jest u této sekty obvyklé

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud