Středa 6. července 2022
Oblačno, déšť 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Od Okamury do nového hnutí. Tři odpadlíci z SPD vstoupili do Alternativy pro Patrioty

Autor: ČTK, vei - 
17. března 2019
21:50

Poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová, kteří v uplynulém týdnu opustili hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), vstoupili do nově založeného hnutí „Jednotní Alternativa pro Patrioty“. Hnutí získalo registraci u ministerstva vnitra v pátek a chce se účastnit voleb do Evropského parlamentu. Volný to v neděli oznámil na své facebookové stránce.

Bývalý poslanec hnutí SPD Lubomír Volný uvedl, že hnutí vytvořila bývalá členská základna regionálního klubu SPD Moravskoslezského kraje. „V pátek bylo zaregistrováno politické hnutí JEDNOTNÍ Alternativa pro Patrioty a my jsme dnes (v neděli) přijali nabídku jeho vedení a stali jsme se jeho členy,“ napsal poslanec na sociální síť. ČTK Volný řekl, že ve vedení nového hnutí jsou jeho zakládající členové Václav Kubín, Zdeněk Nevlud a Martin Bojko.

Volný dříve moravskoslezskou organizaci SPD vedl. V únoru ale celostátní vedení hnutí tuto organizaci zrušilo. Zdůvodnilo to systematickým porušováním stanov a krácením demokratických práv členů. Volný pak na facebooku kritizoval nové krajské vedení, jeho kroky označil za zákeřný útok proti vlasteneckým silám.

Odchod z SPD poslanci zdůvodnili právě postupem nového vedení organizace hnutí v Moravskoslezském kraji, která podle Volného přijala do SPD usvědčeného rasistu a neonacistu. Vedení SPD v pátek vyzvalo Volného, aby se vzdal poslaneckého mandátu. Volný řekl, že se mandátu nevzdá, SPD, za kterou kandidoval, podle něj dnes už neexistuje.

Volný v neděli uvedl, že nové hnutí dokázala bývalá regionální členská základna SPD vytvořit v období od poslední schůzky po ohlášení rozpuštění regionální organizace pražským vedením SPD.

Video  Okamura se pustil do „parazitů.“ Jeho poslanec však prý pronajímá byty lidem na dávkách  - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

Líbání prstenů

„Na této schůzce zúčastnění drtivou většinou odmítli variantu 'líbání prstenů' protektorátního vedení dosazeného z Prahy i variantu ukončení politické činnosti. Maximální podporu získala varianta hromadného vystoupení z SPD a založení nového politického hnutí, s cílem kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu, a to buď s případným koaličním partnerem, či samostatně,“ napsal Volný. Uvedl, že tým dokázal v několika málo dnech zajistit 1087 podpisů, stanovy a všechny ostatní dokumenty potřebné k registraci politického hnutí.

Volný na sebe upozornil v únoru při vyostřené debatě o cizinecké novele. V únoru také uvedl, že hodlá kandidovat proti Okamurovi na šéfa SPD. V médiích se objevily informace, že Volný pronajímá byty ve dvou zchátralých domech v ostravské čtvrti Přívoz a od nájemců inkasuje peníze ze státních příspěvků na bydlení. SPD přitom příjemce dávek označuje za parazity.

agfor ( 18. března 2019 15:34 )

No a co ? Typičtí čeští politici - vlezou do partaje (jakékoliv) a jakmile se dostanou ke korytu, už hledají jinou partaj, ze které se posypou další penízky.

zada ( 18. března 2019 08:55 )

Pane Volný tohle už jsem zažili tolikrát. Odpadlíci a nová strřana... jak to vždycky dopadlo víme. Pana Okamura se z toho ani neosype ani nesesype))) . No tak ukažte pane Volný co umíte, ale podle "dějin" poslanecké sněmovy a politických stran je to určšno k zániku!

Manowar ( 17. března 2019 23:44 )

A v diskuzi pod nickem hradnisamohonka zase kre-tén.

hradnisamohonka ( 17. března 2019 22:14 )

Ve sněmovně je dobrá partička-Slovenský estebák, slibotechna a kriminálník , Japonský fašista a populista, Český komunista Falbr si s nimi pšouká do taktu a Drchma Hamáček jen plichtí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa