Okamura ztratil tři poslance z Ostravska. Volný zmínil „zákeřný útok“

Aktualizováno -
15. 3. 2019
19:50
15. 3. 2019
16:15

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) ztrácí ve Sněmovně tři hlasy z celkových 22. Projekt Tomia Ukamury opouští poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová. Volný o svém odchodu kvůli neshodám s novým vedením moravskoslezské organizace informoval Blesk Zprávy, Bojko a Nevludová to řekli Deníku N. Ani jeden ze zákonodárců se nechce vzdát svého mandátu.

„To, co se děje v současné době v Regionálním klubu Moravskoslezského kraje SPD pod novým krajským vedením dosazeným z Prahy, je něco, s čím se nemohu ztotožnit a s čím nechci být spojován. Dochází k privatizaci moravskoslezské SPD bývalými členy ČSSD napojenými na lidi, jako je pan Rykala (Adam Rykala je bývalý poslanec ČSSD, který se pokoušel na Ostravsku o návrat Jiřího Paroubka, který tu loni kandidoval do Senátu, pozn. red.),“ uvedl Volný pro Blesk Zprávy.

„I přes naše opakované upozorňování dochází k přijímání lidí, které jsme vylučovali, protože jsou to lidé, se kterými jsme nikdy nechtěli mít nic společného a kteří k nám byli nasazeni buď jako provokatéři, kteří měli vyvolat dojem, že máme nějaké rasistické či xenofobní sklony a my jsem je vyloučili, protože to není cílem naší politiky,“ hromoval poslanec končící v SPD.

Volný v únoru oznámil, že chce kandidovat na předsedu SPD proti nynějšímu šéfovi hnutí Tomiu Okamurovi. Když v hnutí už nebude, jeho kandidatura padá.

Volný v minulosti vedl moravskoslezskou organizaci SPD, kterou ale v únoru celostátní vedení hnutí zrušilo. Zdůvodnilo to systematickým porušováním stanov a krácením demokratických práv členů. Nyní na facebooku kritizoval nové krajské vedení, jeho kroky označil za zákeřný útok proti vlasteneckým silám.

Mluvčí SPD: Ať Volný vyklidí pole

„Způsob, kdy Lubomír Volný na facebooku oznámil vystoupení z hnutí SPD, díky kterému se stal poslancem, považujeme především za mimořádně lidsky neslušný styl komunikace,“ uvedla v reakci pro Blesk Zprávy mluvčí SPD Barbora Zeťová.

„Po odchodu poslance Volného z vedení moravskoslezkého regionálního klubu SPD minulý měsíc jsme zaznamenali jen za uplynulý týden desítky nových žádostí o řádné členství v hnutí, kterým nebylo Lubošem Volným umožněno stát se řádnými členy,“ řekla mluvčí a přidala čísla: „Ve velmi blízké době bude z členů založen nový regionální klub, který si zvolí nové krajské vedení. V současné době registruje SPD jen v Moravskoslezkém kraji přibližně 1700 žádostí o členství.“

V SPD by byli nejraději, aby se Volný vzdal mandátu a uvolnil místo ve Sněmovně jinému zástupci hnutí. Nikdo ho k tomu ale donutit nemůže. „Jelikož se Lubomír Volný stal poslancem díky SPD, vyzýváme ho ke složení poslaneckého mandátu, aby uvolnil místo dalšímu v pořadí na kandidátce SPD,“ zmínila Zeťová.

Jenže mandátu poslance se Volný vzdát nemíní. „Získal jsem ho díky tvrdé práci celé členské základny a v průběhu voleb jsem měl druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů hned po Tomiu Okamurovi a rozhodně nemám ve zvyku utíkat z boje, takže budu pokračovat v práci za přirozenou svobodu a přímou demokracii v Poslanecké sněmovně,“ řekl Blesk Zprávám. Situaci se prý snažil řešit se stranickými orgány i Okamurou osobně, ale bezvýsledně.

S odchodem Volného, Bojka a Nevludové se síla SPD ve Sněmovně sníží z 22 na 19 zákonodárců.

anonym01 ( 16. března 2019 14:39 )

HUBNOUT? NEZRAT, NEZRAT A JEN SE PAST POZOR! PAMPELISKY TEZ TUČNÉ. V ČÍNE PRIRODU ZDEVASTOVALI TAK, ZE NEMAJI CO PAST.

anonym01 ( 16. března 2019 14:37 )

KDO, VON JE FOKAMURA ZE ZKUMAFKY, JO? ALE NE, VYPADA TO NA NAKOU TU BANĚČKU .SPRAVNEJ XICHT. KOLIK FČEL SE PODEPSALO?

anonym01 ( 16. března 2019 14:32 )

Podezření z únosu a ukrývání premiérova syna před policií české úřady ani po čtvrt roce ještě nevyřešily. Policie Andreje Babiše mladšího dodnes POLICIE nevyslechla. ŽÁDOST O PRAVNI POMOC ŠVYCARSKE ORGANY TAKY NEPOŽADAL O POMOC – výslech, tak o zdravotní přezkum – zatím žádné výsledky „Nikdo jej nekontaktoval,“ tvrdí Petr Topinka, nový právník Andreje Babiše mladšího. SOCANI, KOMUNISTE , ZEMANOVCI , OKAMUROVCI , KLAUSOVCI I LIDOVECKÝ ČUNĚK. KDE LUMPARNA TAM PENIZE A ONI NECHYBEJI. BABIŠE TO SAMOZREJME STOJI NEMALY PRACHY TO UKRYVANI.

joudajoudovy ( 16. března 2019 14:01 )

nejak se ta rodinna firmicka zacina rozpadat? asi proto byl fiala vyslan na slovac, aby tam ulozil stranicke penizky

asijo ( 16. března 2019 01:57 )

Ty jsi vyvinutý ze zkumavky,po kom máš ksicht?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa