Z pohřbu Kočky Nejedlý spěchal na Hlubokou. „Kmotr“ Hrdlička slavil padesátiny

Autor: Ivo Horváth - 
14. 10. 2018
12:20

Ohňostroj, dort s logem TH a účast vlivných... Podnikatel a politický „kmotr“ Tomáš Hrdlička slavil v Hluboké nad Vltavou padesátku. A gratulovat mu tam přímo z pohřbu kolotočáře Jana Kočky ml. (†28) přijel i prezidentův poradce Martin Nejedlý (52).

Zaručeně nejvíce „uříceným“ hostem byl právě Nejedlý, šéf poradního týmu prezidenta Miloše Zemana (74). Zatímco hlava státu se účastnila v pátek summitu prezidentů V4 na Slovensku, on s ní do Tater nejel.

Hodinu po poledni se účastnil pohřbu Jana Kočky ml. a pak s partnerkou Zuzanou Mikyskovou, kvůli níž opustil manželku Alexandru (rozenou Verešovou), kvapem zamířil do 150 kilometrů vzdáleného jihočeského hotelu Štekl.

Právě tady, vedle zámku Hluboká, probíhala oslava životního jubilea jiné kontroverzní postavy české současnosti, pražského podnikatele a lobbisty Tomáše Hrdličky. Ten mimochodem letos v únoru potvrdil, že finančně podpořil druhou Zemanovu prezidentskou kampaň.

Dorazili bývalí a stávající poslanci. A známý právník

Politická jednání však mohl Nejedlý vést i na Hluboké. Stávajících i bývalých politiků tam byla celá řada. Vedle známých Hrdličkových souputníků typu Milana Richtera (42), exposlance Borise Šťastného (48) či Ivana Vinše (52) nechyběl třeba šéf poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura Radim Fiala (49). Už několik měsíců média spekulují, že právě Hrdlička SPD ze zákulisí ovládá. Což její předseda Okamura vytrvale popírá. Podnikatel tvrdí, že Fiala je pouze osobní přítel.

U jednoho ze stolů pak Nejedlý živě diskutoval s Vítem Širokým (62), známým právníkem, od něhož mj. jeho hradní kolega a kancléř prezidenta Vratislav Mynář (51) získal luxusní několikaposchoďovou vilu v Praze Strašnicích. A to za mimořádně vlídnou cenu 5,5 milionu...

Ústřední dar Hrdlička hned sám zajel

Gratulanti nosili lahve s alkoholem i květiny, ústředním darem se však stal retro motocykl Simson. Oslavenec jej hned na místě »zajel«. Došlo i na velkolepý ohňostroj odpalovaný před hotelem. „Bylo komické, jak osobní řidiči byznysmenů před jeho začátkem z obav odváželi luxusní mercedesy svých pánů a na konci je před bránu parkovali zpět,“ popsal jeden z účastníků.

Za jednoho z „kmotrů“ označil Tomáše Hrdličku ve svém někdejším výčtu bývalý premiér a šéf ODS Mirek Topolánek.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

junkiexl ( 14. října 2018 18:46 )

Nejedly asi tech deset let, co pobyval v Rusku a nikdo nevi, co tam delal, jezdil s kolotocema. To byl v devadesatych letech minuleho stoleti big byznys nez to zatrhl Putin ( kvuli uniku dani etc.) Jinak si jeho ucast ne pohrbu svetskych kockovcu neumim vysvetlit.

vagen ( 14. října 2018 18:08 )

made in mafie

komin ( 14. října 2018 18:02 )

prazska galerka zase radi -vrazi ,vekslaci to maji u nas tezce pod kontrolou

bobeszchaloupky ( 14. října 2018 17:31 )

já myslel, že Hrdlička natáhl bačkory. To byl asi jiný zloděj

zdenek43 ( 14. října 2018 13:48 )

Babiš (ANO 2011): Volte osobnosti, nevolte loutky kmotrů 12. 10. 2012 Je potřeba začít něco dělat. To byla nakonec také má hlavní motivace, proč jsem se loni na podzim pustil do budování sdružení ANO 2011. Vím, kdo tuto zemi řídí, vím, že jsou to lidé, kteří ve svých profesních životech nic nedokázali, nejsou za nimi žádné úspěchy, v životě neřídili žádné firmy ani odborné týmy. A tito lidé rozdělují naše daně, tito lidé ovlivňují naše životy nekoncepčními rozhodnutími, tito lidé jsou ovládáni kmotry, kteří si pod politickým krytím užívají naše peníze. Podle toho také hospodářská, společenská i politická situace v naší zemi vypadá. Politické hnutí ANO 2011 vzniklo v květnu letošního roku, od začátku je ostřelováno médii, která se tváří jako nezávislá, a samozřejmě politickými soupeři, kterým vyhovuje stávající korupční systém, jehož jsme se stali součástí. Boj parlamentních stran proti naší iniciativě, který se projevuje třeba i zákazem našeho vstupu do České televize, mě každopádně přesvědčil, že to, co děláme, má smysl. Politici i kmotři ztrácejí půdu pod nohama a dělají chyby, už proto má z mého pohledu snaha hnutí ANO 2011 význam. Pokud máte podobný názor a cíle jako my, pomozte nám, abychom přechod z korupčního systému ovládanému parlamentními stranami zpět ke státu, který si váží a podporuje své občany, zvládli urychlit. Začít se dá už nyní v senátních a krajských volbách. Třeba tím, že svůj hlas dáte osobnostem, nikoli loutkám, které jsou ovládány zájmy stranických kmotrů. Přejeme šťastnou ruku ve volbách, Andrej Babiš, předseda hnutí ANO 2011 FOOORRRRR . . . Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017) - .... Ing. Andrej Babiš od 29. ledna 2014 do 24. května 2017 1. místopředseda vlády pro ekonomiku a ministr financí...... + + + 29. 1. 2014 - Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017) ... podepsaly strany ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL konečnou podobu koaliční smlouvy.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa