Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Zeman podal ruku šíbrovi Hrdličkovi. A jako Nejedlý může na Hradě slavit každý

Autor: simao - 
31. července 2016
14:40

Prezidentův ekonomický poradce Martin Nejedlý, „pan Lukoil“, měl v červnu na Pražském hradě velkolepou oslavu padesátin. Nechyběl na ní ani Miloš Zeman, který ale v pořadu S prezidentem v Lánech upozornil, že za 264 tisíc tam může slavit každý. Zároveň popřel, že by osobně znal lobbistu a někdejšího zákulisního hráče ODS Tomáše Hrdličku, který nechyběl mezi hosty. Prezident si s ním ale podal ruku.

Nejedlého oslava proběhla na Hradě v Letohrádku královny Anny. Dorazil na ni třeba lobbista Tomáš Hrdlička, kolotočář Václav Kočka či pražský exprimátor Pavel Bém.

„Některé z nich znám, Václava Kočky si vážím jako provozovatele Matějské pouti a asi před 15 lety jsem tam byl se svou tehdy malou dcerou. Pavla Béma znám jako bývalého primátora, jinak téměř ne. Pana Hrdličku jsem viděl poprvé v životě,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Podívejte se na celý záznam pořadu:

Video  Zeman o migrantech, zbraních a plotu kolem ČR. S prezidentem v Lánech: 7. díl 
Video se připravuje ...

„Zdvořile jsem mu podal ruku, setkání trvalo 30 vteřin. Nedělejte z komára velblouda,“ reagoval dále na setkání s Hrdličkou Zeman v 7. díle pořadu S prezidentem v Lánech.

Zeman upozornil, že na akci byli třeba i někteří současní ministři. „Jestliže si Martin Nejedlý pozval své známé nebo své přátele včetně oněch ministrů, tak je to jeho věc, se kterou já nemám nic společného. Kdyby tam byli moji přátelé, například na mých narozeninách, tak ty si budu vybírat já, ale proč bych proboha diktoval svému kolegovi, koho si má vybírat on,“ dodal.

Video  Miloš Zeman o oslavě Martina Nejedlého na Hradě  - redakce Blesk
Video se připravuje ...

„Nikdy jsem se nenechal stát jakousi bezkrevnou loutkou, za kterou ze zákulisí bude tahat neviditelný nebo málo viditelný loutkář,“ uvedl v jiné části pořadu Zeman.

O oslavě svého poradce Martina Nejedlého Zeman prohlásil, že takovou může mít na Hradě každý. „Ušetřete si 260 tisíc korun a až budete slavit narozeniny, objednejte si Belvedér. Protože podle ceníku, který je platný, každý kdo má 264 tisíc korun na vyhazování, si tam může oslavit narozeniny,“ prozradil Zeman.

avina ( 1. srpna 2016 18:50 )

speaker----Předvedl jste, že znáte tento obor. Většina lidí nezná autora písně, jen zpěváka/zpěvačku. Je to i u mě. Horáček má novou, mladou ženu...to vím z tisku. Je mi to fuk a časem to zapomenu. Měl by se p. H.držet své profese, když ji umí-jak píšete. Politika mu nesedí. Zagorovou si pamatuji z Ostravy, počátků /kluci ji měli probranou- zpěv ji zachránil /. Půlí se jí pusa, měl by ji pomoct lékař.

salto ( 1. srpna 2016 11:07 )

Hrdlička, inu proč ne. jestlipak si dokážeme vzpomenout, s kým že se to bratříčkoval (chlast a dívky s ě) VH. Jóó to VK byl opatrnější, ale ve výsledku to bylo ještě horší

tosto ( 31. července 2016 18:36 )

Měla by být vyhlášená anketa , který tunelář tam bude slavit.

speaker ( 31. července 2016 17:51 )

Nevím kde mluvčí čte, vkládám příspěvek pod Zemanovy články. Osobně se mne to týká a dotýká. Vážený prezidente Zemane. Jedna z perel Vám nevyšla. Osobně jsem Vás slyšel chvály na Haničku Hegerovou, její písně. Tudíž vězte že autorek je pan Horáček a pan Hapka, zesnulý pan Hapka, pokud i to nevíte. Jedno z jejich alb paní H.H. je z r. 87, Potměšilý host (v té době Vy v KSČ, posléze v OF) Vzhledem že pánové i Hana jsou Vaši vrstevníci, nemělo Vám toto uniknout. Vůči vašemu nadšení a úctě ke zpěvu H.H. je to dnes pro zpěvačku zklamáním. Uvádím alespoň album Potměšilý host. Stín stíhá stín Jinde Levandulová Gabriel Všechno nejlepší Vůně Denim blue Žít a nechat žít Vana plná fialek Kolotoč Táta měl rád Máju Westovou Potměšilý host

cestr ( 31. července 2016 17:17 )

Už ejakuluje se Zemanem http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/410063/zemanovy-perly-z-lan-od-migrantu-horacka-a-kabelek -k-ejakulaci-myslenek.html

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa