Zeman podal ruku šíbrovi Hrdličkovi. A jako Nejedlý může na Hradě slavit každý

Autor: simao - 
31. 7. 2016
14:40

Prezidentův ekonomický poradce Martin Nejedlý, „pan Lukoil“, měl v červnu na Pražském hradě velkolepou oslavu padesátin. Nechyběl na ní ani Miloš Zeman, který ale v pořadu S prezidentem v Lánech upozornil, že za 264 tisíc tam může slavit každý. Zároveň popřel, že by osobně znal lobbistu a někdejšího zákulisního hráče ODS Tomáše Hrdličku, který nechyběl mezi hosty. Prezident si s ním ale podal ruku.

Nejedlého oslava proběhla na Hradě v Letohrádku královny Anny. Dorazil na ni třeba lobbista Tomáš Hrdlička, kolotočář Václav Kočka či pražský exprimátor Pavel Bém.

„Některé z nich znám, Václava Kočky si vážím jako provozovatele Matějské pouti a asi před 15 lety jsem tam byl se svou tehdy malou dcerou. Pavla Béma znám jako bývalého primátora, jinak téměř ne. Pana Hrdličku jsem viděl poprvé v životě,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Podívejte se na celý záznam pořadu:

Video Zeman o migrantech, zbraních a plotu kolem ČR. S prezidentem v Lánech: 7. díl 

„Zdvořile jsem mu podal ruku, setkání trvalo 30 vteřin. Nedělejte z komára velblouda,“ reagoval dále na setkání s Hrdličkou Zeman v 7. díle pořadu S prezidentem v Lánech.

Zeman upozornil, že na akci byli třeba i někteří současní ministři. „Jestliže si Martin Nejedlý pozval své známé nebo své přátele včetně oněch ministrů, tak je to jeho věc, se kterou já nemám nic společného. Kdyby tam byli moji přátelé, například na mých narozeninách, tak ty si budu vybírat já, ale proč bych proboha diktoval svému kolegovi, koho si má vybírat on,“ dodal.

Video Miloš Zeman o oslavě Martin Nejedlého na Hradě - redakce Blesk

„Nikdy jsem se nenechal stát jakousi bezkrevnou loutkou, za kterou ze zákulisí bude tahat neviditelný nebo málo viditelný loutkář,“ uvedl v jiné části pořadu Zeman.

O oslavě svého poradce Martina Nejedlého Zeman prohlásil, že takovou může mít na Hradě každý. „Ušetřete si 260 tisíc korun a až budete slavit narozeniny, objednejte si Belvedér. Protože podle ceníku, který je platný, každý kdo má 264 tisíc korun na vyhazování, si tam může oslavit narozeniny,“ prozradil Zeman.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

avina ( 1. srpna 2016 18:50 )

speaker----Předvedl jste, že znáte tento obor. Většina lidí nezná autora písně, jen zpěváka/zpěvačku. Je to i u mě. Horáček má novou, mladou ženu...to vím z tisku. Je mi to fuk a časem to zapomenu. Měl by se p. H.držet své profese, když ji umí-jak píšete. Politika mu nesedí. Zagorovou si pamatuji z Ostravy, počátků /kluci ji měli probranou- zpěv ji zachránil /. Půlí se jí pusa, měl by ji pomoct lékař.

salto ( 1. srpna 2016 11:07 )

Hrdlička, inu proč ne. jestlipak si dokážeme vzpomenout, s kým že se to bratříčkoval (chlast a dívky s ě) VH. Jóó to VK byl opatrnější, ale ve výsledku to bylo ještě horší

zdenek43 ( 1. srpna 2016 09:55 )

Lukoil odebrala ze státních rezerv palivo za 272,6 milionu korun Vrátila ale necelou polovinu..... 138,4 milionu korun minus 32,6 milionu minus 0,2 milionu zakl.kapital s.r.o. cista ruka .........................105,6 milionu korun Firma Lukoil Aviation Czech získala v roce 2007 bez výběrového řízení smlouvu na dodávání leteckého paliva pro státem vlastněné letiště Praha Ruzyně.Kromě toho je považována za prostředníka, přes kterého Rusové prosazují v Česku svůj vliv. Šéf společnosti Vagit Alekperov má totiž vazby na premiéra Putina. ....prezidentova poradce pro energetiku Martina Nejedlého Lukoil Aviation Czech ..... skončila v likvidaci. Nejedlý a další společník Dmitrij Romaněnko mají ukončené funkce; za společnost nyní vystupuje právník Tomáš Rychlý, jenž byl určen jako likvidátor a je z právní kanceláře Wolf Theiss, která hájila Nejedlého Lukoil u soudu. LUKOIL Aviation Czech, s.r.o., v likvidaci IČO: 28162986 Z. KAPITÁL: 200000 Kč

zdenek43 ( 1. srpna 2016 09:43 )

Spor začal v roce 2009, kdy Správa státních hmotných rezerv uzavřela s Lukoil Aviation Czech --Martin Nejedlý smlouvu na obměnu zásob leteckého petroleje. Firma, která byla součástí ruské ropné společnosti Lukoil, odebrala petrolej za 275,6 milionu korun. Vrátila ale necelou polovinu..... 272,6 milionu ...... polovina .....137,8 milionu korun firma Lukoil odebrala ze státních rezerv palivo za 272,6 milionu korun. Zpět do zásob správy však dodala jen necelou polovinu. Na doplnění chybějícího paliva v hodnotě 138,4 milionu korun měla firma původně čas do dubna 2013, poté SSHR prodloužilo Lukoilu termín do konce ledna 2014. Ani do té doby ale firma palivo nevrátila. Důvodem, proč Lukoil letecké palivo do státní zásobárny zcela nevrátil, mohlo být to, že zatímco v době, kdy palivo od SSHR kupovala, byla cena tohoto paliva nízká, v době, kdy jej měla vrátit se vyšplhala na mnohem vyšší částku. Lukoil by tak kvůli k tomu, že by musel palivo pro SSHR nakoupit, na transakci prodělal. Za nesplnění smluvních podmínek dostala firma od SSHR pokutu 20% z ceny paliva, tedy 27,5 milionů korun. Lukoil však uloženou pokutu odmítal uhradit, a stát ji proto vymáhal soudně. Úrok z prodlení ve výši 8,05% ročně nabíhal Lukoilu od února 2014. K původně stanovené pokutě 27,5 milionů korun, tak přibyla ještě suma 5,1 milonů korun úroků. Lukoil uhradil dluh 5-2016 i s úroky zaplatil 32,6 milionů korun

tosto ( 31. července 2016 18:36 )

Měla by být vyhlášená anketa , který tunelář tam bude slavit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa