„Doma mi nekouří a není hubatý.“ Věra Kuberová (70) o půlstoletí s politikem

Autor: David Budai - 
23. září 2018
05:30

V září oslavili zlatou svatbu, ve skutečnosti se ale znají od útlého dětství. Zatímco Jaroslav Kubera je výrazným politikem ODS, který pro ostrá slova nechodí daleko, jeho choť Věra byla vždycky spíše neviditelná. Teď poprvé v rozhovoru pro Blesk Zprávy popsala, jak snášela, že byl její manžel kvůli politice často pryč. „Smiřovala jsem se s tím horko těžko, byli jsme zvyklí být spolu,“ vzpomíná. A rýpla si i do manželovy špatné životosprávy nebo kouření.

„Poznali jsme se už v první třídě, on chodil do druhé třídy. Rodiče spolu kamarádili, takže jsme spolu vyrůstali a potom to vyplynulo do manželství,“ vzpomíná Věra Kuberová na dětství, kdy poznala svého budoucího manžela. Brali se v září 1968, krátce poté, co v tehdejším Československu začala invaze vojsk Varšavské smlouvy. „Cestou na svatbu jsme jeli mezi tanky, takže to nebylo příjemné.“

Už tehdy měla jasno v tom, že po boku svého muže stráví celý život. „Rodiče nás tak vychovávali, takže jsem si to dovedla představit. Akorát člověk neví, jak to bude se zdravím, to už je potom horší,“ říká paní Věra v rozhovoru. Právě manželova nepříliš ukázková životospráva ji v poslední době trápí. „O své zdraví se nestará vůbec, kouří moc. Nekouří mi naštěstí doma, to je výhoda,“ popisuje.

„Nehádám se, jen se mračím“

Velké konflikty prý v manželství nikdy neměli. „Já se spíš mračím, takže nedojde k žádné hádce, protože se nerada hádám. Ale na rozvod to nikdy nebylo, ani jsem o tom neuvažovala,“ říká paní Kuberová. „Květiny mi nosil a nosí pořád. Takže vždycky, když přinese něco jiného, mám strach, jestli se někde něco nestalo. Ale jinak usmiřování, jako se píše v knížkách nebo v časopisech, jsme nemuseli absolvovat,“ vypráví.

Těžké chvíle si prožila hlavně v polovině 90. let, kdy její muž vstoupil do politiky. Vede město Teplice, později se stal senátorem i krajským zastupitelem. Kvůli tomu začal hodně času trávit mimo domov. A je tomu tak prý dodnes.

Senátor Jaroslav Kubera s manželkou Věrou po 50 letech obnovili manželský slib (15.9.2018)Senátor Jaroslav Kubera s manželkou Věrou po 50 letech obnovili manželský slib (15.9.2018) | Blesk/David Malík

„Politiku jsem těžce snášela“ 

„Práce je jeho zábava, hodně mě to zasáhlo. Byla jsem zvyklá, že jsme byli na sebe hodně napojení, hodně jsme spolu trávili čas. A najednou byl zlom, kdy jsem ho kolikrát neviděla celý týden. Smiřovala jsem se s tím horko těžko. Ale jsem takový typ, který se umí přizpůsobit,“ vzpomíná paní Věra. „Naštěstí už v té době byly dcery dospělé,“ dodává.

Na svém muži oceňuje, že se vždycky uměl dobře starat o děti a podržel ji, když byly problémy. A přestože v politice umí být občas dost prostořeký, domů si to nenosí. „Doma ani moc hubatý není. On totiž hodně kouří, ale doma nekouří, takže je pořád někde mimo. Takže spolu ani moc nemluvíme,“ říká s úsměvem paní Kuberová, která společné volné chvíle tráví nejraději na jejich velké zahradě.

Video „Co je vám do toho?!“ Senátor Kubera kouřil ve studiu a hádal se s lékařkou - Vera Renovica, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

satanas ( 23. září 2018 18:08 )

Kouri, nekouri,, furt lepCi nez kdybysi nechaval! Nato uz ma prece jen roky! A ona jakbysmet.

ellenic ( 23. září 2018 14:50 )

Přesně tak, doma nekouří a svým kouřením obtěžuje jiné . Nemusím ho, co je to za primátora lázeňského města, když není schopen přitlačit na ČD aby konečně nádraží v Teplicích bylo rekonstruované. je to ostuda lázeňské město a nádraží jak před padesáti lety. Hlavně, že on je a senátor a k čemu. Většina lidí má tyhle funkce kvůli penězům, z lásky k obyvatelům města asi těžko .

xxxx678 ( 23. září 2018 14:06 )

Jako, když chceš reagovat na mě? Nebo i jinde? Nevím, nestalo se mi to ještě.

prolhany.bulvar ( 23. září 2018 13:43 )

Co se ptáš, když nevíš.

estebacek ( 23. září 2018 13:43 )

Však si taky dobře zabafala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud