Škatulata s policejními prezidenty. Tuhý balí na Slovensko, Gašpar už radí Hamáčkovi

Autor: Jakub Veinlich - 
24. srpna 2018
05:30

Je to taková výměna policejních prezidentů. Ten slovenský Tibor Gašpar skončil ve funkci pod tlakem kvůli pochybnostem při vyšetřování vraždy slovenského novinář Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Práci mu ale dal český ministr vnitra Jan Hamáček. Přesuny čekají i českého policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Podle informací Blesk Zpráv by měl v nejbližších dnech podat rezignaci a přesunout se na post českého velvyslance na Slovensku.

Škatulata s policejními prezidenty. Česko a Slovensko si mění šéfy policistů. Tibor Gašpar – dnes už bývalá hlava slovenských mužů zákona – radí od prvního srpna českému ministrovi vnitra a vicepremiérovi Janu Hamáčkovi.

„Dle potřeby poskytuje odborná stanoviska v oblasti bezpečnosti a policie. Oslovil jsem jej já. S ministerstvem má dohodu o provedení práce. Jeho měsíční honorář závisí na počtu odpracovaných hodin, nicméně nepřesáhne 10 000 Kč,“ napsal ministr Jan Hamáček (ČSSD) v SMS zprávě.

Už za pár dní ale bude muset řešit uvolněné místo po českém policejním prezidentovi Tomáši Tuhém. Toho česká vláda totiž před časem schválila jako nástupce bývalé první dámy Livie Klausové na postu českého velvyslance na Slovensku.

Video Klausová u Kisky: Skončila jako velvyslankyně na Slovensku. - tv Joj

„V nejbližších dnech by mohl dostat agrément, tedy souhlas ze slovenské strany,“ řekl Blesk Zprávám důvěryhodný zdroj přímo z ministerstva zahraničí.

Hned poté by měl Tomáš Tuhý podat demisi do rukou ministra vnitra Jana Hamáčka. „Tento bod se projednával na vládě v režimu tajné, takže se nemohu k ničemu vyjadřovat,“ řekl šéf vnitra redakci.

Zdroj z ministerstva ale Blesk Zprávám řekl, že se Tuhý chystá složit funkci šéfa policie v nejbližších dnech. „Buď do konce tohoto, nebo začátkem příštího týdne,“ řekl.

Velvyslancem na smlouvu

Na Slovensko by se měl Tuhý navíc stěhovat během pár týdnů. Česká republika by u našich sousedů totiž měla mít „plnohodnotného“ velvyslance už při příležitosti oslav 100. výročí založení Československého státu.

Jestli se už Tuhý chystá na dráhu diplomata, na ministerstvu zahraničí zatím tají. „Nikdy nekomentujeme žádné personální změny na pozicích velvyslanců do doby, než je uděleno takzvané agrément, tzn. souhlas hostitelské země,“ řekla redakci mluvčí ministerstva Irena Valentová.

Video Tuhý promluvil o reorganizaci policie. - Marcel Mihalik

Tuhý navíc nemusí být jako velvyslanec ani zaměstnancem ministerstva. Stačí jen smlouva. „Pokud se jedná o nominaci na velvyslance, který není kariérním diplomatem, uzavírá se s ním smlouva na dobu určitou po dobu výkonu jeho funkce velvyslance,“ nastínila obecné pravidlo Valentová.

tomik007 ( 24. srpna 2018 12:51 )

Jako ten vtip kde cıkan vymenil psa za 100 000, za dve kocky po 50 000

marmat ( 24. srpna 2018 11:21 )

Proč řešíte Slováka....??? řešte tu NAŠI vykopnutou "REPREZENTACI" !!!

marmat ( 24. srpna 2018 11:19 )

Jaksi POTICHOUČKU/Polehoučku opustil své místo náš policejní prezident.....zřejmě kvůli tomuto dočasnému vejminku ...Skandál se tam jaksi nehodí=je velmi nepatřičný a nevkusný !!!

marmat ( 24. srpna 2018 11:15 )

Tak to je dost dobrý aspoň vtipný ...No schody Tuhému namydlil Soukup na Barrandově - vyšlo to, tak hlavu si už musí halt dělat v zahraničí sám (Tuhý).

marmat ( 24. srpna 2018 11:11 )

Tam měl jít Poche a byl by klid !!! Jinak ČSSD dostalo od ANO 5 ministerstev a jedou jako hrdinové v pohádce od Karla Čapka "Jak kočička s pejskem vařili dort!! Kdyby to ale tak bylo, tak o NIC nejde-jen o pár surovin !!? Tyhle šachy s průšviháři jsou ale surový......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud